Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Про стан захворюваності на туберкульоз

28.03.2011

Поліпшення та зміцнення здоров’я населення Полтавщини завжди  є пріоритетом для органів виконавчої  влади.

 

Нещодавно в Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання Ради гуманітарного розвитку при  Голові ОДА, яке провів заступник голови  облдержадміністрації Олександр КОВАЛЬ. Він підкреслив актуальність обговорення шляхів поліпшення ситуації  із захворюваністю на туберкульоз  у Полтавській області за участю державних та громадських організацій.Начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор ЛИСАК відзначив, що незважаючи на позитивну динаміку стану захворюваності на туберкульозу, епідеміологічна ситуація до цього часу залишається напруженою. У 2010 році захворюваність на туберкульоз зменшилася на 5,5 відсотка і склала 52,9 на 100 тис. населення проти 56,0 у 2009, тобто вдалося зупинити ріст захворюваності та майже повернутися до рівня показника 2004 року (52,3). За попередніми даними у 2010 році на  4,4 відсотка зменшилася смертність від туберкульозу і склала 15,7 на 100 тис. населення. Протягом минулого року флюорографічними оглядами було обстежено 585 осіб на 1 тис. населення, що на 1 відсоток більше, ніж у 2009. Туберкулінодіагностикою було охоплено 86,7 відсотка підлягаючого контингенту.

Також Віктор ЛИСАК детально зупинився на організації лікувально-профілактичного процесу протитуберкульозних закладів області. Зокрема було відзначено, що зараз фахівцями ГУОЗ ОДА відпрацьовується механізм із заохочення до лікування дезадаптованих пацієнтів. Вони матимуть змогу отримувати контрольоване лікування у домашніх умовах. Він інформував присутніх про заходи, які проводилися у рамках місячника боротьби з туберкульозом в області, спрямовані на підвищення рівня обізнаності населення з актуальних питань профілактики цього інфекційного захворювання. Одним із основних чинників діяльності у цьому напрямку було названо плідну співпрацю з санітарно-епідеміологічною та ветеринарною службами області, державними та громадськими організаціями, які опікуються питаннями подолання туберкульозу на Полтавщині.

З досвідом роботи благодійної асоціації «Світло надії» ознайомив присутніх її виконавчий директор Максим ДЕМЧЕНКО.

В.о. головного державного санітарного лікаря області Микола АСАУЛ інформував учасників засідання про стан вакцинації новонароджених та ревакцинації дітей, проходження флюорографічних обстежень декретованого контингенту, організацією харчування у навчальних закладах області та оздоровленням дітей у літніх оздоровчих таборах. Також він відзначив, що працівниками санітарно-епідеміологічної служби області постійно ведеться санітарно-освітня робота серед різних верств населення.

Підсумовуючи роботу засідання, Олександр КОВАЛЬ відзначив, що поліпшення ситуації із захворюваністю на туберкульоз в області є нагальним і тому потребує системного підходу до її вирішення. Тому лише спільними зусиллями можна вирішити цю проблему. Наразі вирішується питання по виділенню коштів з державного бюджету на будівництво третьої черги (стаціонару) Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру.  Це поліпшить надання стаціонарної допомоги хворим на туберкульоз.


Автор — Прес-центр ГУОЗ ОДА

http://poltava.info

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.