Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Членів лікарняної каси супроводжуватиме експерт

У лікарняній касі Києва – прообразі страхової медицини – визначилися з переліком лікарів, які надаватимуть безкоштовну допомогу та рецепти на безплатні ліки всім пацієнтам, що стали членами каси.
У кожному медичному закладі міста вже є медик-експерт, що відповідає за членів Муніципальної лікарняної каси» Такий фахівець – представник лікувального закладу – працює з благодійною організацією «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» на договірних умовах.
Як повідомляють у МЛК, вони супроводжують пацієнта через свого представника – лікаря-експерта. Його завдання – простежити, щоб хворий пройшов необхідні обстеження і якнайшвидше після госпіталізації отримав потрібні для лікування препарати. Не менш важливо, і за цим лікар-експерт теж має пильнувати, щоб ці препарати були ефективними, а лікування – якісним.
Кожний член МЛК за направленням може отримати допомогу в будь-якій клініці міста. Для цього спочатку хворий має звернутися до свого лікаря, який за необхідності направить його до медичного закладу, який надасть потрібну діагностично-лікувальну послугу. Це може бути медична установа Києва чи іншого міста, з яким лікарняна каса уклала угоду. За потреби лікар-експерт має право направити хворого і до приватного закладу, якщо державні не в змозі забезпечити потрібну допомогу. Для цього буде відпрацьовано спеціальний механізм компенсації за певні види послуг.

Загалом, аби людина отримала медичну допомогу, їй необхідно звернутись із членським посвідченням до лікарні або поліклініки та надати всі документи в реєстратурі, де за базою даних МЛК перевірять стан сплати внесків. Після цього пацієнта направляють на прийом до відповідного спеціаліста. Коли ж необхідне лікування, фахівці виписують спеціальний рецепт, за яким препарати видають в аптеці безплатно.
Пацієнт матиме право на медикаменти не лише у рамках тієї суми, яку він вніс до лікарняної каси. Наразі вже розроблено стандартизовану систему послуг: у спеціальному лікарському формулярі зазначається перелік життєво необхідних препаратів, якими лікарняна каса має забезпечити своїх членів. Утім, там не буде ліків, які не дають результату. Другий документ, за яким працюватиме лікарняна каса спільно з Головним управлінням охорони здоров’я, – це так звані клінічні протоколи, згідно саме з цими документами лікуватимуть пацієнтів.
Основна засада роботи організації – солідарна система, коли здоровий платить за хворого. Тож у разі, якщо людина занедужає, для забезпечення її лікування фінансових обмежень не буде. Головне – щоб це було ефективне лікування.
Щодо медпрепаратів, то «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» працює за принципом закупівлі медикаментів безпосередньо від фармвиробників, а не через посередників. Це значно зменшує вартість лікарських засобів. Крім того, лікар-експерт МЛК стежитиме за ефективністю та доцільністю призначеного лікарем курсу. У разі госпіталізації до лікарні в пацієнтів не виникатиме проблем з приводу того, де і як придбати ті чи інші медикаменти, все необхідне вони отримуватимуть. Крім того, будуть оплачуватися і аналізи, за які сьогодні пацієнт змушений розраховуватись самостійно.
Безплатні ліки за рецептами киянам видаватимуть в аптеках мереж «Фармація» та «Фалбі». Муніципальна лікарняна каса буде забезпечувати медикаментами лікування всіх гострих та невідкладних станів, загострення хронічних хвороб згідно з лікарським формуляром МЛК. Ідеться не лише про вітчизняні, а й закордонні препарати. Медикаментами забезпечать лікарні та поліклініки, також пацієнт зможе безкоштовно отримати потрібний препарат за рецептом у відповідних аптеках.

 

http://eveningkiev.com

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"