Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Хворих на туберкульоз серед селян Полтавщини найбільше в Україні

16.03.2011

Кожні чотири секунди одна людина у світі заражається туберкульозом. В Україні Полтавщина на сьогодні займає четверте місце із захворюваності на цю хворобу, яку Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила проблемою глобального рівня.
Про епідемічну ситуацію із захворюваності на туберкульоз у минулому році, перспективи подальшого розвитку фтизіатричної служби та проведення місячника боротьби з туберкульозом говорили минулого тижня на засіданні координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
За словами начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака, захворюваність на туберкульоз у минулому році зменшилася. У середньому майже 53 людини на сто тисяч населення, проти 56 осіб у 2009 році, хворі на туберкульоз. Це найнижчий показник в області за останні десять років.
— Та, на жаль, на Полтавщині є п’ять районів, де відсоток захворюваності на туберкульоз серед сільського населення перевищує як обласний показник, так і в цілому по державі, — зазначив Віктор Лисак.
Сьогодні від туберкульозу переважно помирає працездатне населення. За попередніми даними, смертність від цієї хвороби по області у минулому році зменшилася і становила 17 осіб на 100 тисяч населення.
— Що стосується діагностики — ми виграли грант і отримали сучасну діагностичну апаратуру, за допомогою якої можна протягом 3 діб встановити діагноз. Раніше на це потрібно було 20 або 58 діб, — говорить Віктор Петрович. — Під час профілактичних оглядів виявлено 61,7 відсотка тих, хто вперше захворів на туберкульоз органів дихання. Надзвичайно гострим є питання контрольованого лікування, адже тубдиспансери в нас відкритого типу (наприклад, в Опішні, Веприку). Тому, думаю, треба ввести відомчу охорону, щоб несвідомі пацієнти не «розносили» хворобу серед населення.
Нині держава стовідсотково забезпечує тубдиспансери ліками. Як повідомив головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця, на курс лікування одного хворого з нерозповсюдженою формою туберкульозу держава виділяє від 700 до 900 гривень. У 2010 році Полтавська область отримала препаратів на суму понад 5 млн. 200 тис. грн. для півтори тисячі хворих.
У нашому регіоні з 1 березня по 1 квітня проводитиметься місячник боротьби з туберкульозом під гаслом «На шляху подолання туберкульозу: від боротьби до повного викорінення проблеми». Під час місячника заплановано проведення санітарно-освітньої роботи та інших заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації з поширення туберкульозу.

Ольга ПРАВДЕНКО
«Вечірня Полтава»

http://www.vechirka.pl.ua/

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.