Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Столична медична галузь змінює структуру - усе, аби зробити лікарські послуги доступнішими та якіснішими.

2011 - рік медичної реформи у столиці. Три її кити - нова структура охорони здоровя, впровадження інституту сімейних лікарів та створення муніципальної лікарняної каси. Основні завдання - покращення рівня обслуговування пацієнтів та додаткові соціальні гарантії для медиків. На колегії головного управління обговорювали плани поліпшення системи, за три місяці пообіцяв голова КМДА Олександр Попов, у медиків попросять звіти про роботу.

Місто і райони поділять між собою ланки меддопомоги. Управління відповідатиме за стаціонари та диспансери, адміністрація - за амбулаторії та поліклініки. Поліклінічні заклади розділять на два рівні: центри первинної медичної допомоги - де прийматимуть терапевти і педіатри та діагностичні центри, де зберуть вузьких фахівців. Фінансуватимуть перебування пацієнтів у стаціонарі - за допомогою так званої лікарняної каси. Це дозволить, зокрема, забезпечити безплатне перебування в медичних закладах пенсіонерів.

Здешевить витрати на медикаментозне забезпечення і впровадження так званих формулярів. Безплатною має стати для киян і допомога сімейних лікарів - 200 таких фахівців уже наступного року прийматимуть ввірене їм населення. Перевага для медиків у цій системі - доплати за якість. Для пацієнтів - попередження хвороб, яке є першочерговим завданням у медичній реформі.

Стимулюватимуть медиків ще зі студентської лави - Київ хоче гарантовано готувати фахівців для себе, а не отримувати за розподілом. Нині в столиці відчувається значний дефіцит людей в білих халатах - не вистачає 4 тисячі лікарів та 5 з половиною тисяч медсестер. Основна причина - низька зарплатня - оклад менший за прожитковий мінімум, тоді як колись становив аж шість. Тому профспілка медиків підписала з управлінням галузеву угоду.

Ще один бонус для охоронців здоровя - квартирне питання - на медиків поширюватиметься столична програма доступного житла, що передбачає квартири за півціни. На зведення житла для черговиків, в тому числі осель для медиків, наступного року місто планує витратити мільярд гривень.

http://kievtv.com.ua/content/novini-m-sta/untitled-293.html

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"