Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Перші члени лікарняної каси Києва отримають меддопомогу за її кошт у березні

Виконавчий директор благодійної організації "Муніципальна лікарняна каса" у м. Києві Володимир Долот

До нещодавно створеної Муніципальної лікараняної каси м. Києва вже вступило близько 1 тис. осіб. На надання медичної допомоги в лікарнях столиці перші її члени можуть розраховувати через три місяці після вступу, тобто приблизно наприкінці березня - на початку квітня.

Про це на прес-конференції у четвер поінформував виконавчий директор благодійної організації "Муніципальна лікарняна каса" у м. Києві Володимир Долот.

"За великим рахунком, людина, яка потрапить у стаціонар, не витратить жодної копійки на своє перебування там і на забезпечення свого лікування", - запевнив В.Долот.

Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, він пояснив, що тримісячний період потрібен для акумулювання коштів на виконання зобов'язань, які бере на себе лікарняна каса, та вирішення організаційних питань, зокрема відкриття філій у районах Києва, укладання угод тощо.

В. Долот розповів, що муніципальна лікарняна каса - це благодійна організація, яка має допомагати людям із невисокими доходами оплачувати медичні послуги. Вона забезпечує хворого ліками в разі захворювання, допомагає у проведенні лабораторних досліджень, а в разі оперативного втручання - витратними матеріалами. За своїми організаційно-методичними особливостями лікарняні каси можна розглядати як варіант добровільного медичного соціального страхування, зазначив він.

Перелік медичних послуг, які зможуть отримати члени лікарняної каси, визначено у статутних документах цієї організації, з якими можна ознайомитися на її сайті www.mlk.org.ua. В.Долот також повідомив, що з 17 січня за тел. 560-88-37 можна буде отримати відповіді на всі запитання щодо діяльності Муніципальної лікарняної каси Києва.

Він лише уточнив, що лікарняна каса не забезпечуватиме лікування захворювань, які держава фінансує через цільові державні програми, зокрема онкологічних, цукрового діабету, захворювань крові, а також травм і тих хвороб, які передаються статевим шляхом, спричинені вживанням алкоголю чи наркотиків.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо того, на яку суму оплати медичної допомоги через лікарняну касу зможуть розраховувати кияни, які вступлять до неї, В.Долот запевнив, що не буде жодних обмежень. "У межах протоколів, лікарських стандартів, у межах лікарського формуляру ми надамо допомогу в повному обсязі", - запевнив В.Долот.

Стосовно гарантій виконавчий директор лікарняної каси Києва зазначив, що їх немає. "Гарантія знаєте яка: ми з вами громада, ми прийняли свідоме рішення бути в одній спілці і виконувати одні правила. Оце наша з вами гарантія", - сказав він.

Заступник начальника головного управління охорони здоров'я КМДА Володимир Загородній у своєму виступі акцентував увагу на тому, що муніципальна каса - це "добра воля громадян об'єднатися в межах спільних інтересів і вирішення якихось питань".

"Влада підтримала цю ініціативу, представники головного управління охорони здоров'я увійшли до складу правління лікарняної каси, крім того, створена наглядова рада з авторитетних киян, які забезпечуватимуть прозорість діяльності лікарняної каси", - зазначив він.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, у банку "Київська Русь" відкрито розрахунковий рахунок 2600694706001, на який усі бажаючі стати членом лікарняної каси можуть вносити членські внески. Щоб стати членом лікарняної каси, необхідно написати заяву і зробити перший внесок у сумі 10 гривень. Після сплати протягом трьох місяців поспіль щомісячних внесків у розмірі 30 гривень, слід звернутися з платіжними документами до офісу Муніципальної лікарняної каси і написати заяву на вступ. Після цього людина отримає посвідчення члена лікарняної каси, яке дає право на користування послугами медичних закладів столиці.

Надія Юрченко, КИЇВ. 13 січня 2011 року.

http://presscenter.ukrinform.ua/news-91854.html

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"