Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

«Лікарняна каса» не може втримати своїх учасників

9-15.04.2009, КОЛО № 15 (355)
20 відсотків членів «Лікарняної каси» виходять із неї після першого ж звернення до лікаря.
Деякі медпрацівники не поспішають надавати учасникам каси безкоштовні послуги, які раніше робили за винагороду, а тим більше агітувати населення вступати до організації.
На сьогодні членами каси є близько 35 тисяч чоловік, це майже два проценти від загальної кількості населення області. З них половина - медичні працівники.
- За весь час діяльності «Лікарняної каси» з неї вийшло 12 тисяч чоловік. Сьогоднішня кількість її членів - якась заклята цифра, вона не збільшується. Скільки людей приходить у касу, стільки ж і виходить, - повідомив Леонід Куроєдов, голова правління «Лікарняної каси Полтавщини».


-    Основна наша статутна діяльність - забезпечення членів каси безкоштовно медикаментами. Туди ми акумулюємо всі кошти. Але оскільки у 2008 році надходжень було менше за витрати, довелося навіть використати 200 тисяч гривень із резервних коштів, щоб утримати свою діяльність. Тому й підняли розмір членських внесків до 15 гривень.
-    Поки що іншого шляху для забезпечення медичною допомогою людей, які отримують 600 гривень пенсії й часто хворіють, ми не бачимо, - сказав Олексій Шаманенко, заступник голови громадської колегії при міськвиконкомі. - Важливу роль у агітації серед хворих до вступу в «Лікарняну касу» повинен відіграти і сам медперсонал. Я сам у поліклініці зіткнувся з негативною реакцією медпрацівника, коли повідомив, що як члену лікарняної каси - рентген мені мають зробити безкоштовно.

 

Віталій Шевченко, виконавчий директор «Лікарняної каси Полтавщини», запевняє, що це найбільша проблема: стосунки лікар - пацієнт. Лікарі неохоче співпрацюють із членами лікарняної каси.

ДОВІДКА «КОЛА»
Система лікарняної каси базується на персоніфікованих внесках громадян, що акумулюються виключно для фінансування медичного обслуговування членів каси. На відміну від медичного страхування, щомісячні внески не накопичуються для кожного члена каси, але дозволяють пройти обстеження та отримати у разі захворювання все необхідне без жодної додаткової доплати.
ТЕТЯНА ЦИРУЛЬНИК

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"