Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

ЛІКАРНЯНА КАСА -ПРОВІСНИК МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ

01.05.2009 р.
Однією зі складових лікувального процесу як в умовах стаціонарних відділень лікувально-профілактйчних закладів, так і в амбулаторіях, є фармакотерапія. До її послуг аптеки пропонують широкий асортимент медикаментів як вітчизняного виробництва, так і закуплених по імпорту. На жаль, їх вартість останнім часом викликає справедливе обурення споживачів. Зарадити можна, ставши членом Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини». Про це і йшла мова на засіданні «круглого столу» в обласній раді за участю представників громадських організацій, керівників лікувально-профілактичних закладів Полтавщини.

Голова правління Лікарняної каси, депутат обласної ради, який очолює депутатську комісію з питань охорони здоров'я Леонід Куроєдов (головний лікар 4-ої міської клінічної лікарні Полтави) нагадав, що ця Благодійна організація функціонує вже п'ять років на Полтавщині. Якщо зробити екскурс в історію, то необхідно констатувати, що вперше такі каси були "дітищем" німецького канцлера Бісмарка. Створювалися вони з метою оплати праці лікарів. Полтавці пішли іншим шляхом. Статутним завданням Лікарняної каси є надання допомоги її членам на фармакотерапію та обстеження.
Станом на 1 січня поточного року ця каса налічує 30035 осіб, що становить лише 1.97% від загальної кількості населення області. І це не дивлячись на найнищий рівень щомісячних членських внесків, які становлять лише 15 гривень, а також широку роз'яснювальну роботу виконавчим директором каси під час неодноразових зібрань на різних рівнях.
Найвищий показник членства в ЛК в Котелевськрму районі, де він сягає 6,74% від загальної кількості населення. Понад 4% мають Семенівський, Шишацький райони і місто Полтава. З ними поряд ідуть Хорольський. Машівський. Козельщинський. Глобинський та Лохвицький райони. У решті адміністративних територій показник членства в цій благодійній організації нижчий за обласний. Наприклад, у Гадяцькому районі при населенні 58,52 тисячі лише 7 осіб є членами Лікарняної каси. У Пирятинському районі з 34,08 тисячі осіб членами Лікарняної каси є лише шість. Приклади можна продовжувати і по Лубенському, Кобеляцькому Чорнухинському, Великобагачанському та інших районах.
Найактивніше вступають у ЛК медики, які практично стали її фундаторами і нині складають 49% її членів. Свідомими є пенсіонери, яких налічується вже 18%. Та не поспішають в ЛК інші верстви населення, не бажають підтримати її членськими внесками, що дало б можливість значно розширити поле її діяльності.
Варто назвати основні досягнення ЛК за весь період її роботи (2004-2008 роки). Надано допомогу на фармакотерапію і обстеження в стаціонарах і амбулаторних умовах у понад 48 тисяч звернень. Надано благодійну допомогу лікувально-профілактичним закладам області шляхом закупівлі і передачі їм 10 електрокардіографів, 2 електроенцефалографів, електровазографа, 140 тонометрів, 720 термометрів, фото-калориметр, 2 набори лікаря сімейної медицини, 6 комп'ютерів та іншого обладнання на загальну суму 227745 гривень. Підписано договори про спільну діяльність із 66 лікувально-профілактичними закладами Полтавщини про надання благодійної допомоги.
Всі члени ЛК застраховані. Згідно з договорами про спільну діяльність надано допомогу трьом членам Лікарняної каси Житомирщини. За рахунок Полтавської ЛК в лікувальних закладах Києва обстежено 12 та проліковано 16 членів каси.
В лікувально-профілактичних закладах Полтавщини призначено відповідальних працівників за роботу з ЛК, створено мінімальні запаси ліків для забезпечення ними членів каси в першу добу при стаціонарному лікуванні.
Голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я Олександр Кувічка запропонував представникам громадських організацій проявити належну дієву активність по залученню населення в члени «Лікарняної каси Полтавщини», не перекладаючи це на одних медичних працівників. На його переконання, доцільно заслухати громадські колегії з цього питання.
- Суспільство саме має подумати про свій захист, про розширення Лікарняної каси, що дасть змогу не лише гарантувати відпуск ліків її членам за рахунок каси, а й забезпечить раціональне призначення фармакотерапії,- підкреслив начальник головного управління охорони здоров'я ОДА Віктор Лисак, виступаючи на засіданні «круглого столу».
Заступник голови громадської колегії при Полтавській міській раді Олексій Шаманенко як ініціатор проведення засідання запропонував провести конференцію з запрошенням членів ЛК, представників влади, лікувально-профілакичних закладів і депутатських комісій. А також звернутися до керівництва області, районів та підприємств із пропозицією про підтримку «Лікарняної каси Полтавщини» шляхом колективного членства.
Лікарняна каса - провісник медичного страхування, до якого, врешті-решт, прийде наше суспільство. Іншого не дано.
Лідія ЧЕРПАКОВА, наш власкор .

 

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"