Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

ТЕРАПІЮ РАЙЛІКАРНІ ПЕРЕВЕЛИ У ПОЛОГОВЕ ВІДДІЛЕННЯ

15.12.2010

Минулої суботи терапевтичне відділення Центральної районної лікарні святкувало новосілля у відремонтованому приміщенні частини пологового відділення. У понеділок на оглядини завітали керівники району: поговорили з персоналом, пацієнтами, оцінили умови лікування.

Це переселення — лише початок чималої роботи з економії бюджетних коштів. Окрім пологового, потісниться й дитяче відділення — у шести його колишніх кабінетах на другому поверсі поліклініки розміститься дитяча консультація. Приміщення ж консультації перейдуть у відання швидкої допомоги. Таким чином медики планують економити на енергоносіях близько 115 тисяч гривень на рік. А це, як сказав головний лікар Герман Краєвський, — вартість новенького «УАЗа» для швидкої допомоги.

У палаті для ветеранів війни — нові ліжка, тумбочки з настільними лампами, холодильник, телевізор.

Світлі коридори фарбовані у теплий зеленуватий колір. Просторо, гарно. У холі диван, незабаром буде й телевізор. 9 палат на 33 ліжка. Три з них — з усіма зручностями (ті що за проектом планувалися для породіль). Є кімната для збору аналізів, душові, світлий затишний харчоблок з окремим входом.
Найпросторішу палату (на 4 ліжка) віддали ветеранам війни. У понеділок по обіді тут вже лежали під крапельницями чотири пацієнтки. На запитання, чи все нормально, чи їсти дають, бабусі дружно закивали головами: і медсестрички добрі, і лікарі не обижають. На побажання швидкого одужання слізно дякують за відвідини.
Відділення розраховане на 33 ліжка, та на початку тижня тут лікувалося 43 пацієнти. Як пояснив головний лікар, саме сезон респіраторних захворювань, грипу, тому довелося ліжка доставляти.

Василь Севастьянович РЕВНЮК лікується у відділенні давно (інсульт, інфаркт). Не місцевий — із-під Умані. На запитання, як воно у новому відділенні після старого, жартує:
— Це як у грузина запитали: яка машина найкраща? Каже — нова! Новеньке воно й є новеньке. Мені температура тутешня більше підходить. У старому відділенні було так жарко, що все навстіж одкривали. А тут свіжіше, для сердечника це якраз добре. Подивіться, постіль нова, вода є, все охайно, чисто.
Із медициною у вас тут не так, як у нас — краще набагато. Я так здивувався, що на села скора їздить! У нас дзвони-не дзвони, ніхто не приїде. Хіба як щось уже хтозна й яке, то треба, щоб фельдшер сам викликав допомогу. Тоді, може, й приїдуть. А так шукай по селу машину.
А ще від сусідів по палаті чув, у вас є лікарняна каса. І кажуть люди, що помагає, як у лікарню попав. У нас такого немає.


Ольга БЕРЕЗІНА.
Фото Наталії СКОРИК.

http://promin.pl.ua/index.php/news/20-tidings/629-2010-12-15-20-42-15

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.