Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Київрада пропонує заборонити рекламу лікарських засобів

16.12.2010

Депутати Київської міської ради звернулись до Верховної Ради України з проханням заборонити рекламу лікарських засобів. За таке рішення 16 грудня 2010 року на пленарному засіданні VI сесії Київради VI скликання проголосував 101 депутат.

Депутати занепокоєні тим, що громадяни дуже часто без призначення лікаря купують лікарські засоби. Людина, що занедужала, без попередніх консультацій з лікарем і встановленням правильного діагнозу особисто призначає собі лікування. Депутатський корпус упевнений, що неконтрольована реклама ліків у засобах масової інформації спонукає до самолікування та сприяє поширенню немедичного вживання ліків.

У депутатському зверненні говориться, що в багатьох випадках рекламу лікарських засобів розміщують з порушенням законодавства. Рекламуються ліки, які повинні відпускатися тільки за призначенням лікаря, подається інформація щодо можливого лікування хвороб, які не піддаються або важко піддаються лікуванню, не повідомляється про певні обмеження та застереження щодо застосування препаратів.

«Усе це формує у споживача реклами думку про те, що лікування можливе без консультацій з лікарем, лише на підставі тієї інформації, яку вони отримали з реклами. Такий підхід до використання ліків може не лише не надати бажаного результату щодо покращення стану здоров’я, а й значною мірою погіршити його чи призвести навіть до випадків смерті», - йдеться у зверненні.

Експерти стверджують, що майже половина препаратів, куплених без призначення лікарем, придбані без будь-якої в них потреби. Тобто, громадяни витрачають більше 4 млрд. грн. (по 87 грн. на кожного на рік) марно. Лікарі запевняють, що нерідко самолікування та вживання ліків без призначення лікаря призводять до непоправних негативних наслідків. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, смертність від неправильного та неконтрольованого прийому ліків посідає п’яте місце серед причин смертності.

«Таким чином, реклама лікарських засобів завдає лише значної шкоди здоров’ю громадян. Тому її заборона на телебаченні, радіо, у друкованих засобах масової інформації, засобами зовнішньої реклами у населених пунктах та на транспорті є нагальною необхідністю», - говориться у зверненні.

Нагадаємо, що на минулому пленарному засіданні 2 грудня 2010 року Київрада 99 голосами ухвалила звернення до Верховної ради України з проханням запровадити кримінальну відповідальність за виготовлення та розповсюдження неякісних ліків.

 

http://www.kmv.gov.ua/news.asp?IdType=1&Id=224111

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"