Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Порятунок хворих - у взаємодопомозі

17.02.2009
«БЕЗПЛАТНЕ» лікування нині по кишені далеко не кожному з нас, адже ліки в аптеках дорожчають ледь не щодня. Члени "Лікарняної каси Полтавщини" (ЛК) вже шостий рік не переймаються проблемою, де взяти гроші на лікування: всі медикаменти, потрібні для якнайшвидшого одужання, їм забезпечує лікарняна каса, що діє з 2003 року, ініціатором її створення виступила обласна рада.

-    Держава забезпечує медикаментами лише деякі категорії пацієнтів. Більшість же через низьку платоспроможність у випадку хвороби залишається наодинці зі своєю проблемою, не маючи можливості отримувати медичну допомогу в повному обсязі, - зазначає виконавчий директор благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини". Віталій Шевченко. - Потрапивши в лікарню, людина отримує список ліків, шукає на них гроші...
Лікарняна каса - перший крок до обов'язкового медичного страхування. На 1 січня цього року членами організації стали понад ЗО тисяч громадян області.
-    Забезпечуємо медикаментами людей, які лікуються і в стаціонарі, й денному стаціонарі, та тих, до кого викликають "швидку" чи які звертаються в поліклініку, - продовжує Віталій Шевченко. - Членам ЛК надається допомога на лікування гострого захворювання та загострення хронічного лише за направленням лікаря - загальний перелік захворювань складає понад 100 сторінок, до нього входять усі поширені серед населення хвороби. Лікарняна каса не відшкодовує витрати, пов'язані з захворюваннями психічної етіології та спричинені зловживанням алкоголем, наркотичними або токсичними речовинами, венеричними захворюваннями, професійними, лікуванням методами нетрадиційної медицини, зубопротезним і стоматологічним лікуванням, плановими хірургічними операціями ока, забезпеченням специфічної хіміотерапії при злоякісних новоутвореннях, цукровим діабетом, легеневими та позалегеневими формами туберкульозу, вірусними інфекціями, грипом, за винятком їх ускладнень, тощо.
Процес надання медичної допомоги за рахунок "Лікарняної каси Полтавщини" включає в себе лікування тільки одного основного захворювання та його ускладнень за направленням лікуючого лікаря чи при ургентній допомозі протягом 10 днів амбулаторно та 12 - стаціонарно. Сума на лікування обмежена лише препаратами з Фармацевтичного формуляра, до якого входять понад 900 вітчизняних та імпортних медичних препаратів, рекомендованих МОЗ України й обласними спеціалістами. Тобто пацієнт може бути впевненим, що уникне недоцільних призначень, а відтак - і зайвих витрат. У кожному лікувальному закладі є лікар-експерт, який за необхідності допомагає членам ЛК пройти всі етапи лікувального процесу. Кількість разів лікування за рік залежить від стану хворого та необхідності в лікуванні. Найдорожче лікування, яке оплатила лікарняна каса, - 8 тисяч гривень на один випадок.
- Великою перевагою "Лікарняної каси Полтавщини" є те, що всі необхідні ліки для лікування члена ЛК вже є в лікувальному закладі або їх надає аптека, з якою співпрацює ЛК, - пояснює Віталій Шевченко. -Хворому чи його родичам не потрібно шукати, скажімо, вночі найближчу аптеку, щоб придбати необхідні ліки. Особливо це актуально нині, коли через економічну кризу деякі препарати в аптеках відсутні або постачаються нерегулярно. Потрібно лише мати пластикову картку члена ЛК та своєчасно сплачувати внески, і необхідні ліки нададуть безкоштовно. Лікарняна каса забезпечує медикаментами з початку захворювання, хворий не витрачає коштів на медикаменти. А при страхуванні через страхові компанії хворий платить за медикаменти самостійно, а потім доводить страховикам, що його лікування було необхідним, намагаючись відшкодувати свої затрачені кошти. Погодьтеся, вступний внесок 3 гривні та щомісячні внески по 15 гривень - незначні порівняно з одноразовою сплатою від 100 до 2000 гривень на період лікування, якщо людина самостійно придбаває ліки, та значно менший від внесків страхових компаній. Членський внесок "Лікарняної каси Полтавщини" - 15 гривень - є найнижчим серед усіх лікарняних кас України.
Як розповів Віталій Шевченко, члени лікарняної каси можуть отримувати медичну допомогу в усіх лікувальних закладах нашої області, а віднедавна - й ургентну допомогу в Житомирській. Нині готуються до підписання договори з лікарняними касами ще 16 областей. Членом "Лікарняної каси Полтавщини" можуть стати громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які досягли 18-річного віку. А з 1 вересня 2005 року почала працювати програма "Сімейне членство", яка дозволяє надавати допомогу дітям від З років - стаціонарно та від 6 років - амбулаторно і стаціонарно.
Після переказу першого внеску громадянин отримує членський квиток - електронну пластикову картку, на якому буде вказано два номери: номер члена лікарняної каси й ідентифікаційний. Розраховувати на допомогу з каси він може тільки через 61 день. Обмежень у вартості ліків не буде: якщо потрібні медикаменти на 2 чи 5 тисяч гривень - їх оплатить лікарняна каса.

 

Всю необхідну інформацію можна отримати за телефоном 63-74-56 або за адресою: вул.Залізна, 17 (4-а міська клінічна лікарня м.Полтави).
Ірина РОГОЖИНСЬКА

http://lib.rada.gov.ua/static/about//monitor-09/reg_09/reg_09_11.htm

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.