Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

"Лікарняна каса Полтавщини"- проблеми і перспективи

№ 49 - 50 (21300-21301) 07.04.2009
ТАКОЮ була тема "круглого столу", що відбувся за участю голів профільних постійних депутатських комісій: обласної ради - Леоніда Куроедова, Полтавської міської ради - Сергія Герш-овича, а також начальника головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Віктора Лисака, начальника управління охорони здоров'я Полтавського міськвиконкому Сергія Котова, в.o. директора ПОКП "Полтавафарм" Миколи Клюса, головних лікарів медичних закладів області та представників громадськості.

- Головне статутне завдання лікарняної каси - безплатне забезпечення и членів медикаментами, - зазначив голова правління благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини", голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Леонід Куроєдов. - На сьогодні "Лікарняна каса Полтавщини" об'єднує 30035 осіб, але ця цифра, на жаль, не зростає. Саме це є головною проблемою на шляху розвитку організації. Адже 49 відсотків членів лікарняної каси - самі медичні працівники, 32 - працюючі, 18 -пенсіонери і 1 відсоток - діти.
Виконавчий директор "Лікарняної каси Полтавщини" Віталій Шевченко розповів присутнім про діяльність цієї благодійної організації.
- Більшість пацієнтів через низьку платоспроможність у випадку хвороби зали¬аються наодинці зі своєю проблемою, не маючи можливості отримувати медичну допомогу в повному обсязі, - зазначив Віталій Шевченко. - Велика перевага "Лікарняної каси Полтавщини" в тому, що всі необхідні ліки для лікування члена каси вже є в лікувальному закладі, або їх надає аптека, з якою співпрацює організація. Вступний внесок (3 гривні) та щомісячні внески (по 15 гривень) - незначні в порівнянні з сотнями й тисячами гривень, які хворому доведеться самотужки сплачувати за період свого лікування, або ж із внесками страхових компаній. Членський внесок "Лікарняної каси Полтавщини" зараз найнижчий серед усіх лікарняних кас України. Особливо актуально це в нинішніх умовах, коли значно зросла вартість імпортних ліків, що відчули на собі й лікарі, й пацієнти. В першу чергу страждають малозабезпечені верстви населення - пенсіонери, інваліди, діти. Тому ми намагаємось акцентувати увагу насамперед на ліках вітчизняного виробництва, які у півтора-два рази дешевші від імпортних аналогів і не гірші за якістю.
Принцип роботи лікарняної каси, як повідомив виконавчий директор, базується на внесках громадян, що акумулюються виключно для фінансування медичного обслуговування членів каси. На відміну від медичного страхування, щомісячні внески не накопичуються для кожного члена каси, але дозволяють пройти обстеження та отримати у разі захворювання все необхідне лікування без будь-якої додаткової доплати. Члени лікарняної каси можуть отримувати медичну допомогу в усіх державних лікувальних закладах області, а при необхідності й у столичних клініках і лікарнях.
Також на засіданні "круглого столу" зазначалося, що за період діяльності лікарняної каси було розглянуто 48 тисяч звернень, допомогу на лікування та обстеження в стаціонарних та амбулаторних умовах надано на загальну суму понад 7,4 млн грн. Крім того, лікувально-профілактичним закладам області теж надано благодійну допомогу: десять електрокардіографів, електровазограф, 140 тонометрів, 720 термометрів, шість комп'ютерів тощо на загальну суму понад 227 тисяч гривень.
Усі учасники "круглого столу" визнали необхідність і важливість роботи благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини", особливо в умовах економічної кризи, обмінялися думками щодо перспектив її розвитку.
"Підтримку незахищених хворих та вихід зі скрутного становища лікарняних закладів ми вбачаємо у розширенні діяльності благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" та дієвій підтримці її роботи владою, громадськими організаціями, керівниками та працівниками медичних установ", - йдеться у заяві учасників засідання, ухваленій за підсумками роботи "круглого столу".
Ірина РОГОЖИІІСЬКА

 

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.