Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Куди подітися хворому, якщо гаманець «на дієті»?

10 квітня 2009 • № 15 (1030)

Кажуть: здоров'я - найцінніше, що є у людини. На жаль, для українців воно аж надто «цінне», адже вартість вітчизняних та імпортних медикаментів часом викликає справедливе обурення споживачів. Чи можна нині забезпечити собі якісне лікування, якщо гаманець перейшов «на сувору дієту»? Виявляється, зарадити справі легко, якщо вчасно стати членом благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини». Саме про це йшлося на засіданні круглого столу в обласній раді за участю представників громадських організацій, керівників лікувальних закладів Полтавщини.


Голова правління «Лікарняної каси», депутат обласної ради, головний лікар 4-ї міської клінічної лікарні Полтави Леонід Куроєдов нагадав, що ця благодійна організація функціонує у нашій області майже 5 років. її завдання - забезпечити своїх членів безплатним лікуванням і обстеженням. Але не всі поспішають скористатися благами організації. Так, на початку цього року до лав «Лікарняної каси» входило понад ЗО тисяч чоловік, що становить лише 1,97 відсотка загальної кількості населення області. Найвищий показник членства у Котелевському районі - 6,74 відсотка від загальної кількості населення. Понад 4 відсотки мають Семенівський, Шишацький райони і обласний центр.
Найактивніше вступають до «Лікарняної каси» медичні працівники, які, між іншим, стали фундаторами благодійної організації. Нині їх майже половина. Не пасуть задніх і люди пенсійного віку. До речі, щомісячний членський внесок становить лише 15 грн.
За весь період своєї роботи «Лікарняна каса» надала допомогу понад 48 тисяч полтавців. Дванадцятеро членів організації пройшли медичні обстеження у київських лікувальних закладах, а шістнадцятеро - лікувалися у столиці. Окрім того, коштом благодійної організації придбали медичне обладнання і прилади, а також 6 комп'ютерів, що передали до лікувально-профілактичних закладів області. Згідно з договором про спільну діяльність з іншими обласними благодійними організаціями «Лікарняна каса Полтавщини» надала допомогу трьом членам житомирської «Лікарняної каси».
На засіданні «круглого столу» йшлося і про те, що останнім часом багато людей, вступивши до «Лікарняної каси», через короткий проміжок часу покидають лави організації. Причина цього, на думку членів правління, небажання, а часом і незацікавленість, медиків співпрацювати з «Лікарняною касою». Хоча саме така благодійна організація - провісник медичного страхування, до якого врешті-решт незабаром прийде наше суспільство.

 

Лідія ЧЕРПАКОВА

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.