Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

У чому переваги лікарняної каси

№17(928) 27 квітня 2007 р.

Наша безплатна медицина на практиці не така вже й безплатна. В разі хвороби у людини виникає чимало проблем. Де взяти гроші на придбання ліків? Хто гарантує, що призначені медикаменти саме ті, які необхідні? Чи несе лікар відповідальність за той список ліків, які написав на шматку паперу? Запитання, запитання... Утім, виявляється, вихід є. Це «Лікарняна каса Полтавщини». Ми зустрілися з її виконавчим директором Віталієм ШЕВЧЕНКОМ, щоб дізнатися, як працює ця благодійна організація.

— З чого все починалося?
— Ідея створення лікарняної каси належить головному лікареві 4-ї міської клінічної лікарні Полтави, депутату обласної ради Л.Ф.Куроєдову.
Повернувшись із чергового семінару з Німеччини, Леонід Федорович «захворів» на лікарняну касу і не відступав від своїх намірів. У березні 2003 року на сесії обласної ради засновникам лікарняної каси вручили свідоцтво про реєстрацію.
— Хто засновник «Лікарняної каси Полтавщини»?
— Це депутати обласної ради IV скликання Леонід Куроедов, Тетяна Корост, Олександр Матвієнко, Михайло Ясківець, Іван Гальченко і депутат міської ради того ж скликання В'ячеслав Ждан.
— Є посвідчення. Є засновники. А що далі?
— Враховуючи те, що лікарняна каса функціонує на членські внески, почали розробляти комп'ютерну програму, яка давала б змогу фіксувати її роботу: надходження членських внесків, витрати, проходження документів, розроблення зразків медико-санітарної карти для контролю за процесом лікування кожного члена лікарняної каси. На це пішло півроку напруженої праці.
Одночасно проводили і роз'яснювальну роботу. Розпочали з медиків. Першими членами лікарняної
каси стали медичні працівники четвертої лікарні, їхній приклад наслідували медики інших лікарень Полтави. Півтора року набиралися досвіду, відпрацьовували систему. До нас пішли люди, яким довелося не раз лікуватися в стаціонарах і на власні очі бачити, як про їхніх сусідів у палаті — членів лікарняної каси — дбають не родичі, а ця благодійна організація.
— Як же стати членом «Лікарняної каси Полтавщини»?
— Дуже просто. Зайдіть до будь-якого відділення «ПриватБанку» в області, де є вичерпна інформація і зразки заяви. Оформляйте заяву, вказуйте свій ідентифікаційний код, сплачуйте три гривні вступного внеску і вісім гривень — членського.
Заява з банку надходить до офісу "Лікарняної каси Полтавщини", де відомості про людину заносяться до бази даних. Через 61 день людина приходить в офіс, розташований у четвертій поліклініці на вулиці Залізній, 17, з паспортом. Тут виготовлять електронну картку члена лікарняної каси.
— Як скористатися своїми правами?
— Ставши членом лікарняної каси, людина, в разі захворювання, одержує безплатно ліки, необхідні для фармакотерапії відповідно до встановленого діагнозу. Для цього їй варто лише пред'явити членську картку. На зворотній стороні карточки зазначений номер телефону лікарняної каси для оперативного з' ясування питань, які можуть виникнути у лікаря або в пацієнта.
— Коли вже згадали про діагнози, то бажано пояснити, при яких захворюваннях лікуються члени ЛК за її рахунок?
— Загальний перелік захворювань становить понад 100 сторінок. До нього включені гострі захворювання та загострення хронічних з таких розділів медицини, як кардіологія, ендокринологія, пульмонологія, алергологія, гастроентерологія, — практично всі хвороби, поширені серед населення.
— Ви не назвали туберкульоз, діабет, венеричні та інші хвороби. Чому?
— Справді, ми не відшкодовуємо витрати, пов'язані з лікуванням названих захворювань, і не лише цих, а й тих, причиною яких є зловживання алкоголем, наркотичними або токсичними речовинами, венеричних захворювань і тих, що передаються статевим шляхом, та деяких інших. Процес надання медичної допомоги за рахунок ЛК передбачає лікування лише одного основного захворювання та його ускладнень за направленням лікуючого медика чи при ургентній допомозі в амбулаторних умовах протягом 10 днів, у стаціонарних — 12 днів. Кількість разів лікування на рік не обмежується. Все залежить від стану здоров'я людини і необхідності в лікуванні.
— Чи можна вступити до лікарняної каси колективно, тобто усією організацією чи підприємством?
— Не лише можна, а й варто, не відкладаючи на потім. На сьогодні вже маємо 250 колективних членів. Деякі сплачують за своїх працівників якщо не всі членські внески, то частину з них, що підвищує авторитет керівництва. Все вирішують збори при обговоренні і прийнятті колективного договору. Зручність колективного членства полягає і в економії часу членів ЛК, оскільки відпадає необхідність користуватися послугами «ПриватБанку» при сплаті внесків. Це робить за них бухгалтерія, вираховуючи відповідні внески із заробітної плати.

 

Розмову провела і записала Лідія ЧЕРПАКОВА

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.