Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Тернопільська область

6 квітня 2015 року в департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації відбулося вручення посвідчень членам благодійного фонду "Лікарняна каса Тернопільської області" директором Фонду Петром Левицьким.

Як зазначив Петро Ростиславович, благодійний фонд „Лікарняна каса Тернопільської області" створений з метою покращення якості і доступності медикаментозного забезпечення населення при недостатньому фінансуванні галузі охорони здоров’я, відсутності обов’язкового медичного страхування та потребі залучення додаткових коштів на медичне обслуговування.

Директор Фонду інформував присутніх про те, що Лікарняна каса Тернопільської області – це членська, самостійна, неприбуткова, недержавна організація, головною метою якої є надання цільової безповоротної допомоги закладам охорони здоров’я, яка може бути використана лише на медикаментозне, діагностичне та консультаційне забезпечення членів Лікарняної каси.

Головним завдання Лікарняної каси є забезпечення населення області необхідними медикаментами та допомогти отримати якісну медичну допомогу в повному обсязі.

Варто зазначити, що поки в Україні тривають дискусії, якою ж має бути страхова медицина в країні, подібні об’єднання громадян як альтернатива добровільного медичного страхування успішно функціонують у всіх без винятку областях України, а також в багатьох європейських країнах, зокрема в Словаччині та Австрії.

Корупцію в тернопільських медзакладах можна викорінити.

У нещодавно створеному фонді впевнені, цього вдасться досягти, ввівши щомісячні внески на лікування. «Лікарняну касу» ввели і на Тернопільщині. За цією схемою, бажаючі громадяни щомісяця сплачують 30 гривень у благодійний фонд. Відтак обслуговування в медичних закладах для них безкоштовне. Це є одним із кроків на шляху до реформування медицини і різновидом страхової. Керівництво фонду «Лікарняна каса» вважає, таке нововведення витіснить хабарництво з медичного обслуговування.

Про умови та перспективи діяльності лікарняної каси в області йшлося під час оперативної наради під керівництвом директора департаменту охорони здоров`я Тернопільської облдержадміністрації Володимира Курила, що відбулася 15 грудня.

За словами виконавчого директора благодійного фонду «Лікарняна каса в Тернопільській області» Петра Левчука, основним завданням лікарняної каси є забезпечення населення області необхідними медикаментами та допомога в отриманні своєчасної медичної допомоги найвищої якості, благодійна допомога юридичним та фізичним особам (членам лікарняної каси) та запровадження дисконтних програм для членів лікарняної каси.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"