Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Черкаська область.

28.03.2012
Фото: Сергій КОСЕНКО

Чи потрібно нашій медицині більше фінансування, чи для організації якісного медичного обслуговування коштів цілком достатньо? Чи потребує наша система охорони здоров’я радикального реформування, чи, можливо, певного "оздоровлення"?

Ці питання для доктора медичних наук, директора КП "П’ята міська поліклініка" міста Черкаси Миколи Тарасова зовсім не риторичні. Він уже багато років переймається застосуванням економічних принципів управління у медицині, захистив на цю тему дисертацію, а нині передає свої знання молодим фахівцям. Тільки, зізнається лікар, ці фахівці нашим закладам охорони здоров’я при нинішній системі не потрібні...

За словами директора департаменту охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому Олега Стадника, новий рік може початись для медицини міста дефіцитом у 28 мільйонів гривень – через зміну вартості енергоносіїв.

Іллюстрація до новини ""12.10.2011

Через нестабільну економічну ситуацію черкаська міська лікарняна каса не приймає нових членів.

Про це повідомив її беззмінний керівник і головний лікар Микола Тараcов:

– За останній час ціни на ліки зросли втричі. При такій ситуації я не можу гарантувати вкладникам, що через кілька місяців їхні кошти не знеціняться, і лікарняна каса здатна буде профінансувати лікування.

Загроза закриття Виноградської дільничної лікарні Лисянського району, для повноцінного фінансування якої на початок року не вистачало 100 тис. грн., минула. Про це розповів головний лікар Михайло Шевченко.
– Для порятунку лікарні, яка обслуговує населені пункти Лисянського і Жашківського районів, місцеві сільгосппідприємства зібрали майже 40 тисяч гривень.

Сільським радам – додаткові кошти Нині Кам’янщина активно займається благоустроєм. Керівник району Віталій Архип’юк із задоволенням показує прибрані вулиці райцентру й зазначає: із наведенням порядку допоміг депутат облради від Кам’янщини, керівник обласного центру зайнятості Володимир Вовченко. Адже саме служба зайнятості організувала громадські роботи в містечку. Узагалі, з усіма представниками району Віталій Васильович тримає зв’язок. Товариські стосунки підтримує й із тими, хто залишився господарювати на Кам’янщині. Голова райдержадміністрації переконаний: будь-яке, навіть найпроблемніше, питання можна вирішити, якщо зібратися разом і конструктивно його обговорити.

Іллюстрація до новини ""У 2011–2012 роках у Києві та шести областях країни, зокрема в Черкаській області, Міністерство охорони здоров’я планує провести експеримент, який дозволить зрозуміти, чи приживеться в Україні страхова медицина, пише газета "Сегодня".

Як повідомили виданню в прес-службі МОЗ, у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Полтавській, Черкаській, Львівській областях і в Києві створять громадські лікарняні каси, які стануть прообразом страхової медицини.

Aктуальні питання медицини у прямому ефірі

23 вересня на обласному телебаченні відбувся прямий ефір із першим заступником начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Миколою Клімовим.

Серед основних питань, піднятих у програмі такі: нововведення у галузі охорони здоров’я, кадрова ситуація, щорічний медичний огляд та актуальна тема майбутньої епідемії грипу.

Микола Євтійович розповів, що сьогодні проводиться активна робота Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф з метою реформування галузі.

 

Громадська організація “Лікарняна каса”
м.Сміла, вул. Свердлова, 61, 4-12-69 
Шумілова Ірина Василівна, лікар, 4-12-69

Страхова медицина – один iз шляхiв реформування охорони здоров’я

05-09-2004
Введення медичного страхування, вважають спецiалiсти, необхiдне, оскiльки покращення потребує матерiально-технiчна база закладiв охорони здоров’я.
Адже, як свiдчить статистика, сьогоднi 2/3 коштiв йде на оплату працi, 10% - на енергоносiї. А харчування та медикаменти знаходяться на останньому мiсцi.
Вартiсть одного дня перебування на сьогоднi становить 48 грн. 36 коп., тодi як на медикаменти на одну людину щодоби видiляється 22 грн. 55 коп., а на харчування - 22 грн. 61 коп.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"