Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Чернівецька область.

Куликівський районний громадський благодійний фонд «Лікарняна каса»

смт Куликівка,вул.Пирогова, 16,

2-11-91

Митус Лідія Борисівна

Медичне страхування не може бути панацеєю

19.08.04

Будучи постійним читачем інформаційного бюлетеня ХПГ «Права людини», з цікавістю стежу за публікаціями, які стосуються такої «болючої» теми, як стан медичної галузі в Україні. Мені особисто, як лікарю і керівнику лікувальної установи, ця тема вже остогидла. 19 років тому я, пропрацювавши в ряді лікарень Житомирської, Рівненської та Львівської областей, втомившись від бюрократизму та неспроможності «найпередовішої у світі» радянської медицини, виклав свої спостереження та аналіз ситуації виклав в об’ємному листі, який відправив в газету «Известия». Це був 1985 рік, і спасибі газеті, яка лист трохи відкоригувала та підправила, але суть звернення залишила: радянська модель охорони здоров’я є громіздкою, жорстко регламентованою та нездатною надавати якісну і ефективну медичну допомогу.

КУЙ ЗАЛІЗО НЕ ВІДХОДЯЧИ ВІД КАСИ, АБО ОЛЕКСАНДР ГРУШКО ВВАЖАЄ, ЩО БУКОВИНСЬКІ ХВОРІ МАЮТЬ ЛІКУВАТИСЯ ЗА СВОЇ ГРОШІ

Про запровадження лікарняних кас в лікувально-профілактичних установах області йшлося на засіданні колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

За словами начальника управління Олександра Грушка, ідея створення лікарняних кас стала особливо актуальною після того, як Верховна Рада України відхилила законопроект про соціальне медичне страхування. Механізм наповнення лікарняних кас передбачає щомісячне відрахування від зарплати кожного працівника 3% коштів, а від пенсії – 1,2-2%. Кожен учасник каси отримуватиме відповідний квиток і в разі хвороби може розраховувати на повноцінне медичне обслуговування на теренах свого району. У перспективі буде діяти єдина обласна каса, діяльність якої контролюватиметься спеціальною наглядовою радою. За якістю лікування стежитимуть експерти.

ЛІКАРНЯНА КАСА ПРОТИ МЕДИЧНОГО БЕЗГРОШІВ'Я

Доба №98 (273), вівторок 20 грудня 2002 року.
Вже чотири роки при Сторожинецькій районній лікарні діє лікарняна каса, яка свого часу стала першою ластівкою не лише в нашому регіоні, а й в Україні. Як повідомив головний лікар району Матвій Плегуца, враховуючи явне недофінансування галузі охорони здоров'я, виникла необхідність якось покращити становище. Задум був таким - мінімальними коштами максимально забезпечити населення найнеобхіднішими медикаментами. У 1998 році створили громадську організацію - так звану лікарняну касу, яка, по суті, стала матеріальною скарбничкою, додатком до державної медицини.

Руслана втратила майже три чверті об'єму крові, та чернівецькі акушери-гінекологи врятували її.
- Наш 8-річний син усе зрозумів, коли прокинувся вночі та побачив, що вдома немає ні тата, ні мами, зате скрізь по квартирі - плями крові. Потім він майже не спав кілька ночей поспіль, аж доки не побачив маму. А сталося це тільки на 5-ту добу перебування дружини в реанімації, - розповів Віктор, чоловік Руслани Нестеровської, котру акушери-гінекологи Чернівецького пологового будинку № 2 витягли буквально з того світу.

Людмила ЧЕРЕДАРИК,
власкор "ВЗ".
Чернівецька обл.

Санавіація - це не літаки і гелікоптери

Мешканка райцентру Новоселиця, що на Буковині, Руслана була на 8-му місяці вагітності, коли раптом о 3-й ночі її стан різко погіршився: розпочалася кровотеча та з'явився біль, як під час переймів. Чоловік одразу ж кинувся по лікаря. Та, оглянувши жінку, зателефонувала до Новоселицької центральної лікарні, наказавши готувати операційну. Однак із приймального відділення Руслану без будь-яких зайвих розмов одразу ж відправили до Чернівців: такої крові, як у неї, - 2-га група резус негативний - у лікарні не виявилося.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"