Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Закарпатська область

Іван Курах, Ужгородська ЦМКЛ: Лікарняна каса – багатший платить за бідного, здоровий – за хворого

Іван Курах, Ужгородська ЦМКЛ: Лікарняна каса – багатший платить за бідного, здоровий – за хворого

Головний лікар Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, депутат Закарпатської обласної ради Іван Курах вважає, що альтернативи страховій медицині немає.

На що скаржиться наша медицина? Насамперед на безгрошів’я, жебрацьке фінансування. Всі біди і болячки нашої медицини Іван Курах відчуває на власному досвіді, бо вже багато років причетний до організації охорони здоров’я. Він належить до тих людей, які не тільки нарікають на хвору і злиденну медицину, а й пропонують шляхи її одужання, принаймні фінансового. Ставить діагноз і пропонує рецепт. Іван Ілліч – прихильник запровадження і розвитку страхової медицини. Колектив, очолюваний ним, одним з перших започаткував її в Ужгороді. І радіє лікар, що нинішній рік є першим за останні 10 років, коли медичні заклади міста ввійшли у новий рік без боргів.

У поточному році медична галузь області продовжувала працювати стабільно

Такого висновку дійшли на своєму засіданні члени постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я облради, яку очолює професор, член Президії хірургів України, депутат облради Василь Русин.
На порядку денному головним було питання про хід виконання рішень облради в галузі медицини за 8 місяців ц.р за рахунок видатків обласного бюджету. Зокрема, „Про Регіональну програму „Репродуктивне здоров’я населення Закарпатської області на період до 2015 року“, „Про Програму поліпшення стоматологічного здоров’я населення області на 2008-2012 роки“, „Про благодійну організацію „Лікарська каса Закарпатської області“, „Про програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики – сімейної медицини на 2007- 2010 роки“, „Про Регіональну програму протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами в області на 2007-2011 років“, „Про програму профілактики, діагностики та лікування новоутворень у населення області на 2007-2010 роки“. Йшлося також про план роботи комісії на ІУ квартал ц.р.

Про благодійну організацію “Лікарняна каса Закарпатської області”

06.02.2006

Відповідно до статей 6 і 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, у зв’язку з недостатнім фінансуванням галузі охорони здоров¢я, з метою  покращення надання медичної допомоги населенню області, пошуку альтернативних джерел фінансування, участі населення в діяльності благодійних організацій:

 

1. Районним державним адміністраціям, міськвиконкомам:

сприяти діяльності благодійної організації “Лікарняна каса Закарпатської  області”;

здійснювати роботу із залучення установ, підприємств, організацій усіх форм власності до благодійної організації “Лікарняна каса Закарпатської області”;

забезпечити проведення широкої роз¢яснювальної роботи серед населення;

провести роботу щодо укладення договорів між закладами охорони здоров'я всіх рівнів та благодійної організації “Лікарняна каса Закарпатської області ” з метою визначення механізму забезпечення лікувально-діагностичного процесу за рахунок благодійної організації, відпрацювання механізму контролю за якістю лікування членів благодійної організації “Лікарняна каса Закарпатської області” в  лікувально-профілактичних закладах;

інформувати щоквартально, до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, управління охорони здоров'я облдержадміністрації про виконання розпорядження.

2. Управлінню охорони здоров¢я  інформувати облдержадміністрацію про діяльність благодійної організації “Лікарняна каса Закарпатської області” в розрізі районів та міст щоквартально до 15 числа місяця, наступного за  звітним періодом.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на в. о. заступника голови державної адміністрації Поповича М.А.

 

 

 

Голова державної адміністрації                                                    О.Гаваші

В Ужгороді відкрито “Лікарняну касу”

“Лікарняна каса” діятиме за принципом медичного страхування — кожен бажаючий щомісяця вноситиме до спільного фонду певну суму грошей (як правило, 1 відсоток від заробітної плати, що в середньому складає 2–5 гривень), а у випадку захворювання отримуватиме лікарські препарати безкоштовно.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"