Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Волинь: Головний лікар Володимир-Волинського ТМО: про лікарняну касу, благодійні внески і примарні перспективи

 3 листопада, у четвер у Володимир-Волинському територіально-медичному об’єднанні відбулася прес-конференція головного лікаря Олександра Георгійовича Клачука.  

Тема зустрічі – робота благодійної лікарняної каси. Ні для кого не секрет, що тема благодійних внесків у лікарні нині на устах багатьох мешканців міста та району. Отож, задля того, аби розставити всі крапки на «і» в обговоренні цієї болючої та актуальної теми, Олександр Георгійович зібрав у своєму кабінеті місцевих медійників.

На початку прес-конференції головний лікар медичної установи коротко розповів про те, з якого часу функціонує членська благодійна організація «Міськрайонна лікарняна каса». До речі, саме так вона правильно називається. Що передувало її створенню, які саме чинники. Олександр Георгійович також розповів як функціонує лікарняна каса, скільки коштів було зібрано у минулому, 2015 році та цьогоріч, на що були використані зібрані кошти.

В певній мірі це, в поганому розумінні, прообраз страхової медицини. Чому? Тому що пацієнт отримує послугу за кошти тієї людини, яка заплатила місяць-два тому.

Ціна питання роботи благодійної лікарняної каси – півмільйона – на медикаменти та хімреактиви та ще півмільйона – на господарчі витрати.

Далі присутні журналісти мали можливість почути відповіді на запитання які їх цікавили. А цікавило медівників: по якому принципу працює лікарняна каса – «хочеш платиш, хочеш ні» чи «платиш в любому випадку»; який розмір внесків у лікарняну касу – фіксований чи залежно від випадку; яка ціна питання функціонування ЧБО «Міськрайонна лікарняна каса»; за яких умов може перестати функціонувати ця каса; що відбуватиметься із благодійними лікарняними касами у разі впровадження в країні страхової медицини; що робити, коли в пацієнта немає коштів, аби заплатити у лікарняну касу? Про це та багато іншого – в нашому подальшому відеосюжеті.

2

3

http://bug.org.ua

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"