Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Суми: Захист законних прав громадян на охорону здоров’я гарантує лікарняна каса

16.02.2012

У Білопільському районі діє благодійна районна організація «Лікарняна каса». Це неприбуткова організація, що створена на підставі єдності інтересів громадян з метою поліпшення умов медичного обслуговування її членів.

Білопільська організація «Лікарняна каса» забезпечує її членів медикаментами, оплачує витрати на діагностику та лікування, взаємодіє на договірних засадах з лікувально-профілактичними закладами, іншими лікарняними касами з метою поліпшення умов діагностичного обстеження, лікування і реабілітації, надання консультативної допомоги щодо отримання якісного медичного обслуговування.

 

У разі членства в організації батька чи матері, правом щодо забезпечення медичними препаратами за рахунок каси користуються їхні діти віком до 23 років. Щомісячні членські внески в розмірі 25,0 гривень сплачуються через бухгалтерії підприємств, установ, організацій, де працюють члени РЛК. Інші особи сплачують внески уповноваженій особі від лікарняної каси. Членські внески не збільшилися з червня 2008 року.

Два роки діє нова програма «Амбулаторне лікування», ряд нових правил діяльності РЛК, які суттєво вплинули на збільшення членства в організації, якість надання благодійної допомоги. Впроваджено отримання допомоги з першого дня вступу до каси, хоча раніше на таку допомогу чекали три місяці. Члену організації надаються всі медичні препарати, призначені лікарем та які на законних підставах зареєстровані в Україні.

Благодійні внески в повному обсязі використовуються для надання допомоги під час стаціонарного лікування. Невикористаний залишок сплачених внесків зберігається для використання при наступному лікуванні. На кошти, які накопичувались і не використовувались більше року, застосовується коефіцієнт 2, більше трьох років – 3.

За 2011 рік лікарняна каса отримала благодійних надходжень на суму 1655,3 тисячі гривень, з яких 1632,6 тисячі гривень є благодійними внесками від членів РЛК, що на 442,9 тисячі гривень більше, ніж у 2010 році.

За рік отримали допомогу 6206 членів лікарняної каси на суму 1378,8 тисячі гривень при середній вартості лікування 222,17 гривень. Для порівняння, в 2010 році проліковано 4711 чол. на суму 918,2 тисячі гривень.

минулого року каса подарувала центральній районній лікарні 8 бактеріцидних випромінювачів та тонометр з манжетками для Улянівської лікарні.

Витрати на утримання лікарняної каси, придбання виробів медичного призначення склали 329,2 тисячі гривень, що складає 19,8 % від загальної суми надходжень і відповідає статутним вимогам.

Членство в лікарняній касі зростає. Найбільшу кількість членів каси складають жителі Білопільської міської, Уляновської селищної, Річківської, Павлівської, Ганнівсько-Вирівської сільських рад.

15 лютого відбулася звітно-виборча конференція Білопільської благодійної районної організації «Лікарняна каса» за період з 17.02.2011 року по 15.02.2012 року. На конференції в залі засідань районної ради присутні делегати, голови та секретарі сільських, селищних, міських рад, голова районної державної адміністрації, голова районної ради та представники засобів масової інформації.

«Жителі району ще в недостатній мірі обізнані з умовами та перевагами членства в лікарняній касі. На сьогоднішні альтернативи лікарняній касі немає. Нам необхідно забезпечувати реалізацію законних прав громадян на охорону здоров'я, належну медичну допомогу, яку гарантує лікарняна каса. Цим ми зробимо велику користь для людей», – зазначив голова районної ради Василь Кубрак.

На конференції обрано керівні органи лікарняної каси.

http://sorada.gov.ua

 

 

 

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"