Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Вінницька область. Головне управління МНС України у Вінницькій області

Служба медична (19 червня 2009 року)
Однією із наймолодших структурних одиниць Головного управління МНС України у Вінницькій області є медична служба. Створений у 2003 році, спочатку підрозділ складався з трьох чоловік, які для перевірки стану здоров’я людини направляли працівників Головного управління до медиків МВС. Сьогодні ж медична служба Головного управління являє собою потужну структуру, здатну надати кваліфіковану медичну допомогу людям, які перебувають у небезпечному для життя і здоров’я стані, на місці надзвичайних подій та під час евакуації до лікувальних закладів.
Наше інтерв’ю — з начальником сектору охорони здоров’я та медико-біологічного забезпечення Головного управління МНС України у Вінницькій області підполковником служби цивільного захисту Олександром Гловацьким.
Олександре Леонідовичу, звідки народилася ідея створити на базі Головного управління Медичний центр? Адже, за словами багатьох наших колег, їх цілком влаштовувало те медичне обслуговування, яке надавали міліцейські лікарі…
— З метою проведення заходів з медичного забезпечення особового складу та працівників Головного управління МНС України у Вінницькій області, участі у проведенні заходів медичного і біологічного захисту населення при надзвичайних ситуаціях та з метою проведення поглибленого медичного огляду і кваліфікованої лікарсько-експертної комісії, яка б відповідала умовам сьогодення та відповідно до покладених на Головне управління різнопланових основних завдань, на виконання Наказу МНС Україні №109 від 2 березня 2007 року “Про затвердження примірного положення про Медичний центр ГУ МНС України…”, такі заклади повинні бути створені при кожному Головному управлінні системи МНС України. Питання лише в тому, чи є бажання в керівників цих управлінь займатися цією кропіткою працею, чи ні...
— Функціонуватиме Медичний центр за рахунок внесків до благодійної організації “Лікарняна каса рятувальників Вінницької області”?
— Ні. Лікарняна каса була створена з ініціативи особового складу та працівників Головного управління. Її мета — здійснення благодійних заходів, спрямованих на покращення медичного забезпечення членів лікарняної каси у випадку лікування в стаціонарі.
— Яка структура Медичного центру?
— Медичний центр складається з двох відділів – лікувально-діагностичного та лікарсько-експертного, в яких відповідно працюють такі спеціалісти: терапевт, стоматолог, медична сестра, завідувач аптеки, хірург, невропатолог, отоларинголог, офтальмолог та кардіолог. В майбутньому також планується взяти на роботу дерматолога, психіатра, зубного техніка, психофізіолога, завідуючого аптекою та працівників середнього і молодшого медичного персоналу.
Передбачено, що в подальшому в Медичному центрі будуть три палати денного стаціонару на два ліжка кожна (усього шість місць), а також кабінети: маніпуляційна, перев’язочна, сестринська, кабінет функціональної діагностики, фіброгастроскопії, фізіотерапевтичний кабінет, ультразвукової діагностики, кабінет окуліста та інші.
— Коли Ви перераховували кабінети, не вказали операційну. Тож куди доставлятимуть працівників МНС у разі необхідності хірургічного втручання?
— Оперуватися наші пацієнти будуть або у військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону або ж у Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення.
— Чи матиме медичний центр ГУ МНС статус наукової організації?
— Власне кажучи, про це рано казати. Й тим паче, навряд чи в нашому центрі буде матеріал для наукових робіт, адже для вивчення певної хвороби потрібно не один, не два і не три пацієнта, а принаймні сотня. Можливо, ми зможемо запропонувати тему вивчення захворювань ендокринної системи чи опорно-рухового апарату. Але про це занадто рано говорити…
— Чи при кожному Головному управлінні Міністерства створені медичні центри?
— Ні, лише в Житомирській, Чернівецькій, Кіровоградській областях та в місті Києві. Тому в перспективах розвитку нашого Медичного центру одним із пунктів стоїть обслуговування рятувальників сусідніх із Вінницькою областей, а також проведення на нашій базі лікарсько-експертної комісії.
— Дякую Вам за розмову і прийміть щирі вітання з нагоди Дня медичного працівника.
Спілкувався Сергій МОРОЗ
http://www.firedep.vin.com.ua/uk/main/0_1/1374

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"