Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Новини

https://static.tildacdn.com/tild3536-6564-4138-a262-343063663934/11893277_30526823964.jpgПевно, щодня в країнах пострадянського простору з поліклінік повертаються збентежені пацієнти із загадковим діагнозом "ВСД".
І вже вдома, покопавшись в гуглі, вони стають ще більш спантеличені - адже в мережі пишуть, що такого діагнозу не існує!
"Нічого не розумію" - жаліється мені знайома. "Як це не існує, якщо ось же він ,в моїй медичній карті?"

Що говорить МКХ-10? В МКХ-10 діагноз ВСД відсутній. Найближчий аналог "ВСД" у МКХ - F45.3 Соматоформна дисфункція вегетативної нервової системи. Та чи можна вважати що саме це захворювання мав на увазі лікар кожного хворого з ВСД?

27 березня 2018 року у Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА, за підтримки Асоціації міст України, відбувся практикум для голів ОТГ та селищ області на тему: “Новації законодавства у сфері охороні здоров’я. Особливості впровадження медичної реформи. Реформа сільської медицини”.

На заході взяли участь: директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, медичні фахівці, представники місцевих громад.

27.03.2018

Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта.

Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги  (ПМД) мають керуватися цим документом.

Які послуги надаватимуть терапевти, педіатри та сімейні лікарі

«Медична реформа стимулює розвиток приватної медпрактики», – Ігор Волощук

Ігор Волощук – засновник мережі медичних клінік «Візус кідс», «Дитячий зір», «Перша приватна поліклініка» та оптики «Горизонт», а також першої в Івано-Франківській області медико-юридичної компанії «Медлав», яка що займається юридичним супроводом медичного бізнесу.

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський. Фото: ZIK24.03.2018

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський. Фото: ZIK

У Львові заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський зустрівся з журналістами, щоб обговорити важливі аспекти медичної реформи.

Про медичну реформу, яка нарешті стартувала в Україні, говорять останнім часом багато, проте нерозуміння її аспектів залишається.

Фото: Новини Закарпаття

Які послуги надаватиме ваш лікар, що входитиме в його обов’язки та що найважливіше в системі охорони здоров'я.

Медична реформа почнеться з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів, повідомляє МОЗ. Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, як тільки відчуєте необхідність в обстеженні чи лікуванні.

Навесні 2016 року вступив у силу закон «Про державну службу». Для нас, простих смертних, це означає, що тепер держслужбовців не призначають, а обирають. Тож МОЗ і ще дев’ять міністерств переживають реструктуризацію. Майже двісті нових (і не дуже) чиновників вже опинилися на нових посадах нових підрозділів старих установ.

Фото Уляна Супрун.

13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я.

Так, Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.