Новини

Фото Уляна Супрун.16.08.2017

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила «і», чому так важливо запровадити медичну реформу.

Українці фактично сплачують за медичні послуги, але обома руками тримаються за конституційну норму про безплатну медицину. Як бути в цій ситуації? Можливо, змінити Конституцію?

Зміни до Конституції — довгий шлях. Взагалі, вже є два рішення Конституційного суду, де прописано, що саме медична допомога повинна бути безоплатна, а не медичні послуги.

МОЗ має почути всіх, хто пов’язаний зі системою охорони здоров’я

До реформування системи охорони здоров’я мають залучатись всі сторони, що дотичні до медичної сфери в Україні. Проте, керівництво МОЗу обрало шлях не діалогу, а шлях директивного насадження свого бачення. Всі спроби громадськості долучитись до обговорення реформи ігноруються Міністерством. Будь-які прояви критики неефективних заходів зі сторони МОЗу одразу висвітлюються як помилкові.

Найбільшим проявом відсутності комунікацій між МОЗом та іншими інституціями зі сфери охорони здоров’я є абсолютне ігнорування профспілок працівників охорони здоров’я України.

Прихильники медреформи від в. о. очільниці МОЗу Уляни Супрун проводжали Парламент на канікули з відчуттям незадоволення: голосуваня за два законопроекти медреформи відклали до осені.

Проте деякі експерти наголошують, що голосувати за ті закони зовсім не обов’язково.

Нині готується радикальна реформа медичної галузі. Однак її сприйняття в суспільстві доволі неоднозначне. І не тільки із соціальної точки зору, а й з огляду на конституційну гарантію безоплатної медичної допомоги. Яких правових проблем можуть зазнати наміри Уряду щодо перебудови сфери охорони здоров’я? Як реформа позначиться на якості медичних послуг і чи зможуть пацієнти захистити свої права в разі медичної помилки?

09.08.2017

Волдімаріс Ажубаліс та Ольга Олексієнко – двоє волонтерів з Полтави.

Вони одними з перших в Україні почали возити бійців АТО на лікування в Литву, а згодом започаткували лінію емоційної підтримки для учасників АТО, фронтових волонтерів, вимушених переселенців та їхніх родин ATOL.

Усе це вони роблять під егідою створеної Волдісом у 2014 році громадської організації "Унія 1219". Основна ідеологія організації та її засновників – допомагати до кінця.

Як лікують тоді, коли медикаменти вже не допомагають

«У мене було два життя», — каже про себе 88-річна Клара Климентіївна Бакалова, український науковець-біолог. У 1960—1970 роках вона розвивала генетику в Київському університеті ім. Тараса Шевченка, а потім відроджувала її в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця.

В своїх виступах в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун часто посилається на системи охорони здоров’я інших країн. Спочатку вона наводила приклад США, згодом зауважила, що в реформуванні медицини вона переважно орієнтується на британську модель. З десятків сторінок презентацій, графіки, статистичних даних пересічному читачеві важко збагнути переваги і недоліки систем громадського здоров’я різних країн.

Важность употребления витаминов для организма известна всем. С давних пор люди замечали, что регулярное употребление отдельных продуктов не только утоляет голод, но и позволяет избавиться от некоторых болезней.

В прошлом веке производители лекарств оседлали и этот вариант заработка на доверчивых гражданах, скармливая в огромном количестве витаминные добавки и комплексы. Идея, надо признать, прекрасная – ведь в отличие от лекарств, которые употребляют только во время болезни, нам навязано мнение, что витамины нужны в дополнительных дозах даже здоровым.