Новини

Олександр Лінчевський у Львові розповів, як досягти, аби у екстреній медицині працювали фахівці натівського зразка, та чому медреформа прямо залежить від самих пацієнтів.

Олександр Лінчевський, 41-річний заступник міністра охорони здоров’я, неформальну зустріч із журналістами провів у дворику «Копальні кави» за одним із десятків переповнених столиків. Ледь не після кожного питання посадовець витримує дещо драматичну паузу, перш ніж відповісти: чи то втомився повторювати одне й те саме на різні аудиторії, чи то намагається підібрати найвлучніші слова.

Можливо, ви пам’ятаєте, як вчені розвінчали міф про гомеопатію у 2002 році (https://goo.gl/zuUbqv). А потім у 2010 (https://goo.gl/5YA9Bo) та у 2014 (https://goo.gl/48ypN6). Цього разу австралійські дослідники проаналізували понад 1800 робіт та довели, що гомеопатія, альтернативне лікування, що спирається на супер розбавлені речовини та принцип «клин клином вибивають», є абсолютно неефективна. Національна рада здоров’я та медичних досліджень Австралії (Australia’s National Health and Medical Research Council) оцінила більше 1800 досліджень по гомеопатії і змогла знайти досить суворий підхід до аналізу лиш у 225 з них.

02.07.2017

Медична реформа в Україні покликана запровадити нову модель фінансування для первинної медичної допомоги, створити правові основи для нової системи фінансування охорони здоров’я, створити єдину електронну систему обміну медичною інформацією, запровадити госпітальні округи та багато іншого.

Мы неоднократно поднимали тему бесполезных лекарств. Сегодня мы продолжим разговор на эту тему. Расстрельный список лекарств — здесь представлены средства, относящиеся к фармакологической группе «фуфломицины». Список сформирован на основе отсутствия убедительных данных об эффективности препаратов по заявленным показаниям, как того требует доказательная медицина, а так же по отсутствию в авторитетных источниках и рекомендациях.

Наявна система охорони здоров’я тягне за собою численні неефективності. Запропоновані реформи пом’якшать багато з них за рахунок переводу фінансування з закладів на послуги

8 червня парламент почав розглядати пакет законопроектів, потрібних для запуску повноцінної реформи охорони здоров’я. Деякі зміни, внесені у 2015-2016рр., зокрема, медичні субвенції, передача державних закупівель міжнародним організаціям, впровадження системи електронних закупівель Prozorro, скасування залежності кількості працівників лікарні від кількості лікарняних ліжок та інші кроки були важливими передумовами реформи.

Считайте, что Минздрав уже вступил в НАТО, — Александр ЛинчевскийЗамминистра здравоохранения Александр Линчевский — о том, почему большинство тяжелораненых солдат не успевают довезти до врачей, об аптечках, на которых нельзя экономить, и о том, как Единый координационный центр силовых служб и Минздрав поможет в оказании более качественной помощи бойцам

На четвертому році війни тактична медицина в Україні майже впритул наближається до натівських стандартів, говорить заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський.

Павло Ковтонюк: «Медичною реформою ми запроваджуємо справжню децентралізацію»

Заступника Міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка цілком можна назвати «головним з реформи»: стільки, скільки знає про плани перебудови сфери охорони здоров’я він, не знає ніхто. Портал «Децентралізація влади» попросив пана Ковтонюка прокоментувати найгостріші проблеми медичної реформи.

Яким чином Національна служба здоров’я перевірятиме, скільки пацієнтів відвідали умовну лікарню – 1000 чи 10 000 на рік?

Медична реформа – одна з найбільш актуальних тем обговорення останніми тижнями. Причина зрозуміла: медицина та освіта – дві чи найбільш занедбані галузі часів Незалежності, при тому, що їх функціонування напряму стосується кожного українця. В чомусь доля цих реформ схожа. Обидві наразі проголошені пріоритетними в діяльності Кабінету міністрів.

Благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» до Дня медичного працівника відзначила кращих лікарів21.06.2017

До Дня медичного працівника благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» (далі – ЛК) відзначила кращих лікарів, які щодня самовіддано і жертовно допомагають хворим та рятують людські життя.

Такий конкурс проводиться на Житомирщині вже кілька років поспіль. За традицією, кандидатури запропонованих медиків погоджуються на засіданні правління ЛК.