Новини

Для лікарів і пацієнтів: експерт розповів, що передбачає медична реформа (інтерв’ю, інфографіка)Експерт групи «Реформа охорони здоров'я» РПР Олександр Ябчанка. Фото: Громадське

Медична реформа — одна з найбільш обговорюваних тем в Україні вже не перший рік. Однак саме зараз про неї заговорили на повний голос, бо як відзначають ініціатори, з’явився реальний шанс впровадити її у життя. 

4

Уряд підготував і передав на розгляд до Верховної Ради України законопроекти, які, якщо будуть прийняті парламентом, запустять реформу охорони здоров’я і зроблять процес змін у медичній сфері невідворотним. На зустрічі з журналістами регіональних ЗМІ в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна СУПРУН та її заступники Павло КОВТОНЮК і Олександр ЛІНЧЕВСЬКИЙ розповіли про суть і деталі реформи медичної галузі, відповіли на численні запитання.

Просто і доступно

— Ключовий законопроект — про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів. Що це за закон?

4Завдяки медичній реформі українці зможуть самі обирати собі сімейного лікаря, лікуватися без хабарів і оплати за медичні послуги готівкою, а самі медустанови переведуть на міжнародні медичні протоколи лікування.

Без розмов про велику кількість людей, котрі потребують дуже дорогого лікування, нині не проходить практично жодне засідання виконавчого комітету Новокаховської міськради. Про різке збільшення звернень від онкохворих із проханням надати матеріальну допомогу на лікування говорить і голова Горностаївської райради Сергій Карпеченко.

Член постійної комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту Олександр Пабат після трагедії, в результаті якої кілька років тому втратив зір, щільно займається питаннями медицини. Чому головні лікарі противляться реформам, які зміни необхідні в Центрі крові, про розробку концепції реабілітаційного центру для незрячих та багато іншого - в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

11.05.2017

Реформа охорони здоров’я торкнеться всієї медичної галузі — від освіти до фармринку, повністю зруйнує стару філософію відносин між лікарем і пацієнтом, вдарить по лобістах, які захищають тіньові потоки, та викличе спротив «споживачів» бюджетних коштів за ліжко-місця. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, коментуючи питання хто виграє або програє від медичної реформи та чи очікувати спротиву змінам.

11.05.2017 

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на свої сторінці у Фейсбук розмістила інфографіку, яка, на думку Міністерства охорони здоров’я, пояснює, чому медична реформа вигідна пересічним українцям.

Як відомо, одним з предметів відання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я є законодавство про охорону здоров’я (далі — Комітет), у тому числі про медичну допомогу, лікувальну діяльність, лікарські засоби, фармацію та фармацевтичну діяльність. Забезпечення доступності ліків для населення — одне з нагальних питань, яке перебуває у фокусі уваги народних депутатів.

В Україні стартувала реформа охорони здоров'я, яка вже через три роки має докорінно змінити існуючу систему. В країні з'являться страхова медицина, електронний рейтинг лікарів і госпітальні округи.

Кременчуцьке Громадське Телебачення

Клінічна лікарня Львівської залізниці: вулиця Огієнка, 5 (railway.lviv.uа)

Про це виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила у Львові. «Ми розмовляємо з «Укрзалізницею», щоб вона закрила свою систему охорони здоров’я, що дублює державну, й передала ці кошти на додаткове страхування для своїх співробітників.