Новини

Вижити чи померти — медична реформа, або Що чекає село?misto.vn.ua 

Цього або наступного тижня парламент має розглянути у другому читанні законопроект про медичну реформу. За оновлений її варіант парламентарі борються від початку року. Триває протистояння між двома варіантами змін системи охорони здоров’я: авторства команди в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець.

медицинаЗапропонована Міністерством охорони здоров’я України реформа розвалить залишки медичної системи.

На цьому у розмові з парламентськими журналістами наголосив народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

«Хочу заспокоїти пацієнтів і лікарів. Медична реформа буде. І буде не такою, яку пропонує МОЗ. Вчора ми зареєстрували законопроект №7065. Він робився не поспіхом і не в останній момент, як законопроект №6327», – сказав парламентар.

Сьогодні почали розвозити в регіони стенти для проведення екстреної імплантації пацієнтам в перші години гострого інфаркту, які нещодавно закупила за кошти держбюджету міжнародна організація Crown Agents.

 Міністерство охорони здоров'я України спільно з Урядом розпочинають розбудову реперфузійної мережі з метою впровадження доступної високоспеціалізованої кардіологічної допомоги на всій території України.

Согласно последним социологическим исследованиям, украинцы выступают за дешевые лекарства, доступное и качественное лечение, но против высокой зарплаты у врачей и достойных условий труда. Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного Социологической группой «Рейтинг» в июле-августе 2017 года.

Министерство здравоохранения Украины отстрочило закупки препаратов по обновленному Национальному перечню основных лекарственных средств на 1 января 2018 года. Об этом сообщила на своей странице в Facebook и.о. Министра здравоохранения Ульяна Супрун.

«Несмотря на то, что у регионов было 6 месяцев подготовиться к закупкам лекарств, которые входят в новый Национальный перечень, они тормозят реформу и не готовы к новым правилам», – написала Супрун.

Уляна Супрун

01.09.2017

Медицинская реформа коснется не только семейных врачей, но и полностью изменит систему экстренной медицинской помощи

Осенью народные депутаты должны рассмотреть «финансовые» законопроекты, которые дадут возможность в корне изменить систему здравоохранения в стране. Все мы знаем, что в Украине проходит медицинская реформа, но не очень хотим вникать в законодательные подробности, сложные медицинские термины и финансовые расчеты.

Відповідаємо на найбільш розповсюджені запитання щодо медичної реформи.

1. Чи почалася медична реформа?

1 липня 2017 року мав стартувати перший етап медреформи в Україні. Але народні депутати відклали до вересня ухвалення законопроектів №№ 6327, 6604.

1 січня 2018 року розпочнеться зміна моделі фінансування системи охорони здоров’я в Україні на первинній ланці.