Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Новини

У 2019 році в Україні мають запрацювати трансплант-координатори та Єдина державна інформаційна система трансплантації.

Це передбачено законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини" та дозволить суттєво збільшити кількість трансплантацій і врятувати в рази більше життів.

Відповідальним за розвиток трансплантації в МОЗ України є заступник міністра Роман Ілик.

В багатьох країнах народжуючись та досягаючи повноліття, людина вже стає потенційним донором (в країнах, де діє презумпція згоди – ред.), в Україні ж діє презумпція незгоди на донорство.

У відповідь на російську агресію Верховна Рада України затвердила Указ Президента Петро Порошенко про воєнний стан. Він триватиме 30 діб — від 28 листопада 2018 року. Лише в тих областях, які межують з Росією, Придністровською ділянкою Україно-Молдовського кордону та узбережжям Чорного і Азовського морів.

Доступ цивільного населення до медзакладів та правила отримання медичної допомоги на цей час залишаються незмінними.

27 листопада 2018 року виконавчий директор Благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" Віталій Шевченко провів дві зустрічі з колективами закладів охорони здоров'я Полтавської області.

Він відзвітувався про спільну діяльність з Полтавським обласним клінічним онкологічним диспансером та подякував за тяжку працю працівникам закладу.

Онкохворі пацієнти потребують найбільшої допомоги від держави. Їх лікування та обстеження вкрай дороговартісне.

23 листопада 2018 року відбулася зустріч виконавчого директора благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" Віталія Шевченка з колективом Чутівської центральної районної лікарні.

Він прозвітувався про роботу організації в районі та про можливість розширення співпраці.

Власники картки ЛК Чутівського району є прикладом запровадження механізму - "Гроші йдуть за пацієнтом".

19 листопада 2018 року відбулася зустріч виконавчого директора благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" Віталія Шевченка з колективом Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні.

В.Шевченко надав інформацію про реформування охорони здоров'я та роль Лікарняної каси в даному процесі.

За 15 років спільної діяльності з лікарнею організацією даному закладу охорони здоров'я було надано співоплату за 1300 випадків допомоги власникам картки ЛК на суму понад 650 тисяч грн.  (в тому числі в 2017 році -73 випадки на суму 66953 грн.)

09.11.2018

Новини про реформування багатьох галузей економіки України вже давно стали популярною "темою" для розмов та обговорень у житті пересічних громадян, які вже звикли до переважно песимістичного "забарвлення" процесу реформ у нашій державі. Китайське правило чи то уявлення про реформи, як про період обов'язкової і неминучої кризи, в Україні проявляється у найповнішому вигляді, а тому кожна реформа від української влади сприймається українцями із побоюванням та пересторогою.

Якщо уважно простежити чи проаналізувати причини такого песимістично-тривожного ставлення наших громадян до реформ в Україні, то найпершою з них є слабка інформаційна робота держави у процесі впровадження тієї чи іншої реформи. Найповніше це проявляється в тому, що люди досить примарно уявляють безпосередні процеси, які відбуваються у процесі реформ, а головне - не розуміють і не можуть передбачати їх результатів.

Законопроект № 8591 пропонує дозволити українським аптекам торгувати лише лікарськими препаратами, та заборонити реалізувати вироби медичного призначення: шприци, крапельниці, БАДи тощо.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко. 

“Норми законопроекту № 8591 забороняють аптечним закладам в Україні займатися будь-якою іншою діяльністю, окрім продажу лікарських засобів.

   2 листопада 2018 року під керівництвом начальника управління охорони здоров’я виконкому Кременчуцької міської ради Максима Середи та заступника міського голови Ольги Усанової відбулась зустріч представників виконавчої дирекції Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» з головними лікарями та директорами закладів охорони здоров’я м.Кременчука.

   Виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини» Віталій Шевченко надав інформація про спільну діяльність організації з лікарнями міста та допомогу, отриману для надання повноцінної медичної послуги жителями Кременчука – власниками картки ЛК.

Олександр Лінчевський

заступник міністра охорони здоров'я, торакальний хірург, відповідальний хірург відділення політравми КМКЛ № 17

Кілька років тому натрапив на цікаве дослідження, яке порівнювало сприйняття болю пацієнтом та лікарем.

Для цього пацієнт відмічав своє сприйняття болю за шкалою від 1 до 10.

Те ж робив лікар, вказуючи, наскільки, на його думку, болить пацієнту.

Ті самі захворювання, ті ж симптоми та маніпуляції лікарями та пацієнтами сприймаються по-різному.

Характерно, що лікарі в середньому "недооцінювали" біль - у сприйнятті лікарському боліло на кілька балів менше, ніж це сприймав пацієнт.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"