Новини

https://img.tsn.ua/cached/1500034062/tsn-14c1bd2070f4bd23ecf9ecb086188572/thumbs/1200x630/89/48/369e1d5ae33e11c92e03368e63ae4889.jpegМедицина як бізнес спочатку ошелешує – проте американська система охорони здоров'я все одно у рази ефективніша за українську.

В Україні нині відбуваються бурхливі дискусії щодо майбутної медичної реформи – вона має як палких прихильників, так і категоричних противників.

18.07.2017

Успішна медична реформа має базуватися на введенні обов'язкового медичного страхування і чіткій фіксації в законі передбаченого відсотка від ВВП витрат на охорону здоров'я, вважає глава комітету Верховної Ради з охорони здоров'я Ольга Богомолець.

"Який у нас є інший шлях? Це фіксація відсотка від ВВП і введення обов'язкового медичного страхування", - сказала вона на зустрічі керівництва комітету з представниками комісії з питань охорони здоров'я обласних і районних рад.

Зацікавлені у тіньових фінансових потоках намагаються зірвати медичну реформуМинулого тижня українські парламентарі пішли на канікули так і не розглянувши законопроект щодо медичної реформи. Винесення документу на розгляд у сесійну залу загальмувалося у профільному комітеті. Більше того, після правок МОЗ взагалі може відмовитися від реформи.

Так у «медичному» комітеті Верхової Ради, яким керує Ольга Богомолець, справді напрацювали такі пропозиції, які підривають суть самої реформи.

В четвер, 13 липня, спікер Верховної Ради України Андрій Парубій закрив вечірнє пленарне засідання парламенту. Трапилося це після двох невдалих спроб продовжити засідання до 22:00.

Зазначимо, що за продовження роботи Верховної Ради до 22:00 проголосували тільки 163 депутати при 226 мінімально необхідних.

Система eHealthЧи можете ви уявити поліклініки без черг та без купи паперової роботи лікарів? Все це існує у вигляді електронних реєстрів пацієнтів у всьому цивілізованому світі вже давно.

Але українські пацієнти поки що множать архіви медичних закладів паперовими картками. Зрозуміло, що це позначається як на якості лікування, так і на ефективності роботи лікарів.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає «Лівий берег».

«Після того, як над законопроектами два тижні попрацювала робоча група, терміни старту змін на первинній ланці змістилися з 1 липня 2017 року на 1 січня 2018 року. У законопроекті прописано, що ми починаємо зміни на первинній ланці 1 січня 2018 року, а не цього літа. Але наші плани трохи інші», — сказала вона.

13.07.2017

Акція протесту проти медичної реформи

Фото: Богдан Хворостяний /Громадське

У Києві противники медичної реформи залили червоною фарбою дороги біля будівлі Міністерства охорони здоров'я України.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

13.07.2017

За словами керівника міністерства, Ольга Богомолець відмовилася підписати позитивний висновок комітету.

Глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець відмовилася підписати позитивний висновок комітету на законопроект №6327 про медичну реформу, ухвалений у середу після дводенного розгляду. Про це написала у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

лікар13.07.2017

ПОПРИ ВСІ СУСПІЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПИТАННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТУРБУЄ ВСІХ І КОЖНОГО. ЯКИМ ЖЕ ШЛЯХОМ ПІДЕ УКРАЇНСЬКА МЕДИЦИНА І ЧИ Є СВІТЛО В КІНЦІ ТУНЕЛЮ? З ТАКИМИ ЗАПИТАННЯМИ НАШ КОРЕСПОНДЕНТ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ВІДОМОГО ОРГАНІЗАТОРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТЕРНОПІЛЬЩИНИ, ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ ОБЛАСНОГО ШКІРВЕНДИСПАНСЕРУ, ЗАСЛУЖЕНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ ДОЦЕНТА О. І. ХАРИ.

— Олександре Івановичу, ви вже близько 35 років очолюєте обласний медичний заклад. З огляду на такий великий досвід, як оцінюєте стан сьогоднішньої медицини?