Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Новини

Ефективність та безпека лікарських засобів — предмет пильної уваги громадськості останніх 10-15 років. Однією з основних причин такої уваги стали гучні заяви провідних політиків, які поставили під сумнів якість медичних препаратів, що їх реалізують аптечні мережі. Безперечно, такі заяви впливають і на лікарів. На фоні очевидного браку знань про діяльність регуляторних органів у сфері обігу лікарських засобів медичні працівники стають головною причиною формування суспільної недовіри та багатьох міфів про державний експертний центр (ДЕЦ). Повний текст інтерв'ю за посиланням

 

 

10.12.2018

Кожен другий українець обрав лікаря. Проте все ще є міфи про підписання декларацій із сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами та первинну медичну допомогу. Деколи їх розповсюджують самі медзаклади, як наприклад, про те, що з нового року послуги сімейний лікарів стануть платними. Ми зруйнували цей міф тут: https://goo.gl/qkPRH8.

І підготували відповіді на інші головні запитання, які надсилають нам громадяни щодо змін у первинній медичній допомозі:

05.12.2018

В Україні набирає обертів медична реформа. Мільйони українців уже підписали декларації із сімейними лікарями. Заклади «первинки» завершили процес автономізації, йде процес укладання договорів із Національною службою здоров’я України, що дає змогу отримувати гроші за кожного пацієнта. Задекларовано, що з 2019 року розпочнуться зміни у фінансуванні спеціалізованої, а з 2020 року – стаціонарної медичної допомоги.
Один з ключових пунктів медичної реформи – територія України розподілена на так звані госпітальні округи. Але й досі багато хто не розуміє, навіщо вони потрібні і як це працюватиме. Для чого створюються госпітальні округи? Хто визначатиме «пріоритетні» та «непріоритетні» лікарні та розподілятиме фінансові потоки у їх межах?

04.12.2018

Виявилося, гроші таки пішли за пацієнтами. Зарплати медиків і фінансування лікарень зросли мінімум удвічі після реформи

Реформа первинної ланки медицини вже практично на фініші: більше половини населення уже уклали декларації з сімейними лікарями, а лікарі – отримали перші виплати за пацієнтів. Як показало опитування соціологічної групи “Рейтинг”, 76% пацієнтів, які обрали сімейних лікарів, задоволені ними, 18% ще вагалися з оцінками, і лише 6% висловили невдоволення.

У 2019 році в Україні мають запрацювати трансплант-координатори та Єдина державна інформаційна система трансплантації.

Це передбачено законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини" та дозволить суттєво збільшити кількість трансплантацій і врятувати в рази більше життів.

Відповідальним за розвиток трансплантації в МОЗ України є заступник міністра Роман Ілик.

В багатьох країнах народжуючись та досягаючи повноліття, людина вже стає потенційним донором (в країнах, де діє презумпція згоди – ред.), в Україні ж діє презумпція незгоди на донорство.

У відповідь на російську агресію Верховна Рада України затвердила Указ Президента Петро Порошенко про воєнний стан. Він триватиме 30 діб — від 28 листопада 2018 року. Лише в тих областях, які межують з Росією, Придністровською ділянкою Україно-Молдовського кордону та узбережжям Чорного і Азовського морів.

Доступ цивільного населення до медзакладів та правила отримання медичної допомоги на цей час залишаються незмінними.

27 листопада 2018 року виконавчий директор Благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" Віталій Шевченко провів дві зустрічі з колективами закладів охорони здоров'я Полтавської області.

Він відзвітувався про спільну діяльність з Полтавським обласним клінічним онкологічним диспансером та подякував за тяжку працю працівникам закладу.

Онкохворі пацієнти потребують найбільшої допомоги від держави. Їх лікування та обстеження вкрай дороговартісне.

23 листопада 2018 року відбулася зустріч виконавчого директора благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" Віталія Шевченка з колективом Чутівської центральної районної лікарні.

Він прозвітувався про роботу організації в районі та про можливість розширення співпраці.

Власники картки ЛК Чутівського району є прикладом запровадження механізму - "Гроші йдуть за пацієнтом".

19 листопада 2018 року відбулася зустріч виконавчого директора благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" Віталія Шевченка з колективом Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні.

В.Шевченко надав інформацію про реформування охорони здоров'я та роль Лікарняної каси в даному процесі.

За 15 років спільної діяльності з лікарнею організацією даному закладу охорони здоров'я було надано співоплату за 1300 випадків допомоги власникам картки ЛК на суму понад 650 тисяч грн.  (в тому числі в 2017 році -73 випадки на суму 66953 грн.)

09.11.2018

Новини про реформування багатьох галузей економіки України вже давно стали популярною "темою" для розмов та обговорень у житті пересічних громадян, які вже звикли до переважно песимістичного "забарвлення" процесу реформ у нашій державі. Китайське правило чи то уявлення про реформи, як про період обов'язкової і неминучої кризи, в Україні проявляється у найповнішому вигляді, а тому кожна реформа від української влади сприймається українцями із побоюванням та пересторогою.

Якщо уважно простежити чи проаналізувати причини такого песимістично-тривожного ставлення наших громадян до реформ в Україні, то найпершою з них є слабка інформаційна робота держави у процесі впровадження тієї чи іншої реформи. Найповніше це проявляється в тому, що люди досить примарно уявляють безпосередні процеси, які відбуваються у процесі реформ, а головне - не розуміють і не можуть передбачати їх результатів.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"