Новини

10.10.2017

Віднедавна пацієнти віком від 40 років, які страждають на артеріальну гіпертензію, отримали в області нові можливості у боротьбі зі своєю хворобою – на Полтавщині втілюється Субпроект Проекту Світового банку “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

Адже саме захворювання системи кровообігу в Україні та області є найпоширенішими і зумовлюють майже дві третини летальних випадків та третину випадків інвалідності.

Barcroft Media / Contributor / Getty ImagesСпециалисты из медицинской школы Университета штата Мэриленд (США) проанализировали 2252 медицинских статей из базы данных PubMed в поисках упоминаний о чрезмерном использовании диагностических процедур. Ученых интересовали как неэффективные методы лечения, так и подход, при котором потенциальный вред превышает потенциальную пользу.

Українці роками чекають на медреформу. Ілюстрація:Радіо СвободаПри всіх недоліках медичної реформі, за визначенням експертів, це великий скачок у розвитку вітчизняної охорони здоров'я і реальній допомозі хворим. Українці роками чекають на медреформу.

"В той час як народні обранці влаштовують у Верховній Раді штовханину, бійки, кидають димові шашки та закривають засідання парламенту, українці змушені витрачати останні заощадження, щоби отримати “безкоштовну” допомогу.

Сейчас, когда в нашей стране активно обсуждается идея введения страховой медицины, хотим поделиться реальной историей, в которую попал один журналист.

Пару лет назад он поехал в Соединенные Штаты Америки учиться. Принимая участие в дружеском футбольном матче, ему не посчастливилось сломать ногу. К несчастью, перелом оказался довольно сложным, множественным – нога была сломана в нескольких местах.

5 жовтня, в міському будинку освіти (м. Переяслав-Хмельницький Київська обл) відбулася чергова конференція громадської організації “Лікарняна каса” за участі медиків, представників підприємств, установ та організацій міста. Головувала на засіданні заступник міського голови Валентина Губенко. До складу президії були обрані головний лікар ЦРЛ Володимир Якименко та голова лікарняної каси Світлана Чирка, завідувачка відділення трансфузіології КЗ КОР “Київського обласного центру крові. 

https://static.ukrinform.com/photos/2017_10/1507129923-2362.jpg?0.982167815684942505.10.2017

У жовтні виповнюється півроку, як за ініціативи уряду в Україні стартувала програма «Доступні ліки». На самому початку чиновники наголошували, що її метою є не просто забезпечення незаможних верств населення доступом до ліків, планка ставилася вища: забезпечивши цей доступ, відповідно знизити смертність та ускладнення від захворювань.

14.09.2017

У рамках роботи Комітету Верховної Ради України з питань бюджету на виїзному засіданні у Полтавській області до Полтави завітали  – народний депутат України Костянтин Іщейкін, президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Василь Лазоришинець, головний кардіохірург України, професор Костянтин Руденко та директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Олександр Усенко.

Врач рассуждает об уходе за пожилыми: фонд опеки? Почему бы и нет... Фото: "Здоровье для всех"

”Что малый, что старый” — так говорят в народе о беспомощности человека как в начале жизни, так и на ее излете. Но если беспомощность малыша компенсируется неустанной заботой родителей, то сами они в преклонные лета не всегда могут рассчитывать на такую поддержку. Своим видением того, на что может рассчитывать в нашем государстве старый немощный человек, делится заведующий Клиники сестринского ухода Ляэне-Таллинской центральной больницы Марк Левин.

https://img.tsn.ua/cached/1504871338/tsn-10b074b73c19092c21afb42e6fe3f8e2/thumbs/1340x530/6c/11/76c829aad41f659472414af50cbd116c.jpegКраїна ще на шляху до запровадження справді європейської системи охорони здоров'я — але її недоліки вже досить відчутні.
Польща є тою країною, яку часто ставлять у приклад Україні. Мовляв, на початку 1990-х рр. вони мали подібні стартові можливості для того, аби стати частиною "цивілізованої" Європи, а зараз між ними прірва.

На початку вересня парламент із суперечками і застереженнями, але все ж дав старт медичній реформі в Україні. В рамках цієї ініціативи безкоштовною залишиться невідкладна і паліативна допомога, а також нова система сімейних та дитячих лікарів. Platfor.ma поговорила про майбутнє української медицини з виконувачкою обов’язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, а також про те, навіщо це все їй потрібно.