Новини

В своїх виступах в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун часто посилається на системи охорони здоров’я інших країн. Спочатку вона наводила приклад США, згодом зауважила, що в реформуванні медицини вона переважно орієнтується на британську модель. З десятків сторінок презентацій, графіки, статистичних даних пересічному читачеві важко збагнути переваги і недоліки систем громадського здоров’я різних країн.

Важность употребления витаминов для организма известна всем. С давних пор люди замечали, что регулярное употребление отдельных продуктов не только утоляет голод, но и позволяет избавиться от некоторых болезней.

В прошлом веке производители лекарств оседлали и этот вариант заработка на доверчивых гражданах, скармливая в огромном количестве витаминные добавки и комплексы. Идея, надо признать, прекрасная – ведь в отличие от лекарств, которые употребляют только во время болезни, нам навязано мнение, что витамины нужны в дополнительных дозах даже здоровым.

http://i.tyzhden.ua/content/photoalbum/2017/07_2017/26/lynch.jpgЗаступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський детально розповів Тижню про реформу медицини

Один із головних закидів ваших опонентів, що держава виділяє недостатньо коштів на медицину, а населення бідне, тому спочатку треба збільшувати видатки на медицину, а вже потім проводити реформи.

— Це Верховна Рада виділяє відсоток ВВП на медицину.

"Епідемія фуфломіцинів" –  десь так можна описати, те що відбувається зараз в українській медицині.

Кількість призначень неефективних лікарських засобів, єдиною метою яких є викачування грошей, перевищує будь-які розумні межі, пацієнти ж витрачають на них останні кошти.

І хоча про цю проблему все частіше говорять і намагаються з нею боротись, але суттєвих результатів поки що не видно.

Описувати можливі законодавчі зміни для виправлення ситуації не має сенсу, бо рецепт відомий і потрібна лише політична воля.

Александр Ябчанка27.07.2017
«Доступные лекарства»: чудес не будет из-за неполноценности программы — эксперт

Программу «Доступные лекарства» расширили. Ранее в перечень входили 157 препаратов для пациентов с сердечно-сосудистыми заболеваниями, диабетом второго типа и бронхиальной астмой. Теперь список препаратов состоит из 199 препаратов.

 

27.07.2017

Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки” та які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою. До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів.

27.07.2017

Медична галузь наразі реформується. Відбувається перебудова системи надання екстреної медичної допомоги, розпочато створення первинних центрів медико-санітарної допомоги, госпітальних округів тощо. Про медичну реформу говорили і вчора, 26 липня, під час засідання за «круглим столом», що ініціював комітет Громадської ради при ОДА з питань охорони здоров’я, зокрема його голова Іван Осадців.

Гройсман: Важливо, щоб цілісність закону про медреформу не була порушенаПрем'єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв'ю НВ спрогнозував, що медична реформа може бути прийнята восени, і заявив, що підтримує її.

"Думаю, на сьогоднішній день ми наближаємося до того, що вона (медична реформа) буде прийнята (восени)", - сказав він.

Гройсман нагадав, що після першого читання відповідний законопроект набрав потрібну кількість голосів і був узгоджений, а потім парламентський комітет доопрацював документ, внісши 800 поправок.