Новини

23.08.2017

Успіх медичної реформи стане ідикатором, в якому напрямку рухається країна. США не єдина країна, охоплена емоційними дебатами про систему охорони здоров'я. Українська Верховна Рада теж місяцями намагалася вирішити цю проблему. Але, як і їхні американські колеги, українські депутати не змогли ухвалити медичну реформу перед літніми канікулами.

21.08.2017

Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними в 2019 році і надалі. Держава покриє на 100% вартість цих послуг.

Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема, в останній редакції законопроекту №6327 зазначається:

«У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».

16.08.2017

В інтерв’ю Politeka вона повідомила, що Україна, фактично з дня своєї незалежності, існувала без медичної реформи.

Медична реформа: за що платиме держава (інфографіка)

«У нас був шанс, але тоді голова комітету Ольга Богомолець не прийняла на себе в останній день відповідальность за доленосне рішення.

Фото Уляна Супрун.16.08.2017

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила «і», чому так важливо запровадити медичну реформу.

Українці фактично сплачують за медичні послуги, але обома руками тримаються за конституційну норму про безплатну медицину. Як бути в цій ситуації? Можливо, змінити Конституцію?

Зміни до Конституції — довгий шлях. Взагалі, вже є два рішення Конституційного суду, де прописано, що саме медична допомога повинна бути безоплатна, а не медичні послуги.

МОЗ має почути всіх, хто пов’язаний зі системою охорони здоров’я

До реформування системи охорони здоров’я мають залучатись всі сторони, що дотичні до медичної сфери в Україні. Проте, керівництво МОЗу обрало шлях не діалогу, а шлях директивного насадження свого бачення. Всі спроби громадськості долучитись до обговорення реформи ігноруються Міністерством. Будь-які прояви критики неефективних заходів зі сторони МОЗу одразу висвітлюються як помилкові.

Найбільшим проявом відсутності комунікацій між МОЗом та іншими інституціями зі сфери охорони здоров’я є абсолютне ігнорування профспілок працівників охорони здоров’я України.

Прихильники медреформи від в. о. очільниці МОЗу Уляни Супрун проводжали Парламент на канікули з відчуттям незадоволення: голосуваня за два законопроекти медреформи відклали до осені.

Проте деякі експерти наголошують, що голосувати за ті закони зовсім не обов’язково.

Нині готується радикальна реформа медичної галузі. Однак її сприйняття в суспільстві доволі неоднозначне. І не тільки із соціальної точки зору, а й з огляду на конституційну гарантію безоплатної медичної допомоги. Яких правових проблем можуть зазнати наміри Уряду щодо перебудови сфери охорони здоров’я? Як реформа позначиться на якості медичних послуг і чи зможуть пацієнти захистити свої права в разі медичної помилки?

09.08.2017

Волдімаріс Ажубаліс та Ольга Олексієнко – двоє волонтерів з Полтави.

Вони одними з перших в Україні почали возити бійців АТО на лікування в Литву, а згодом започаткували лінію емоційної підтримки для учасників АТО, фронтових волонтерів, вимушених переселенців та їхніх родин ATOL.

Усе це вони роблять під егідою створеної Волдісом у 2014 році громадської організації "Унія 1219". Основна ідеологія організації та її засновників – допомагати до кінця.

Як лікують тоді, коли медикаменти вже не допомагають

«У мене було два життя», — каже про себе 88-річна Клара Климентіївна Бакалова, український науковець-біолог. У 1960—1970 роках вона розвивала генетику в Київському університеті ім. Тараса Шевченка, а потім відроджувала її в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця.