Новини

Правительство собирается расширить до 1 июля ассортимент препаратов программы «Доступные лекарства», которая действует на медикаменты от сердечно-сосудистых заболеваний, диабета II типа и бронхиальной астмы.

К правительственной программе Доступные лекарства присоединились более 5 тыс. аптек, уже порядка 700 тыс. украинских граждан в рамках этой программы получили препараты. 

Программа «Доступные лекарства» может расширить нозологии и включить лекарственные препараты от детских недугов, аллергии и онко.

Об этом на пресс-конференции в Ивано-Франковске сообщил замминистра охраны здоровья Украины Роман Илык, передает «Слово и Дело» со ссылкой на «Укринформ».

Уляна Супрну вже тривалий час у статусі виконувачки обов'язків міністра керує українським міністерством охорони здоров'яДіаспорянка із США Уляна Супрун десять місяців керує українським МОЗ, так і не обійнявши політичної посади міністра. В інтерв'ю DW вона розповіла, як статус виконувачки  обов’язків вливає на процес впровадження реформ.

Уляна Супрну вже тривалий час у статусі виконувачки обов'язків міністра керує українським міністерством охорони здоров'я

Deutsche Welle: Пані Супрун, чому Ви досі не призначені на посаду міністра?

 Небайдужими умами оволоділа медична реформа.

В основному полеміка точиться в руслі "дєлайтє же что-нібудь". Внесу свої п'ять коійок, виділивши окремо три тези:

1. Супрун цю реформу провести не зможе.

2. Ця реформа в нинішньому вигляді не потрібна.

16388981_1410284082317558_571741025_o30.05.2017

Ірина Подоляк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, та віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд продовжують робочу подорож Одещиною. Разом із головою обласного осередку «Самопоміч» Іваном Сміренським та головою виконавчого комітету Олександром Борняковим народні депутати завітали до Кілії, де зустрілися із місцевими фермерами, вчителями медиками та звичайними мешканцями.

Україна гостро потребує медичної реформи - фото 1Без Табу розповідає, як і чому український, а насправді - радянський менталітет заважає провести медичну реформу в державі.

Як не прикро це визнавати, але медична реформа гальмується. Причому гальмується з усіх боків. І ті, хто стверджують, що команда Уляни Супрун самотужки не потягне проведення радикальних змін, зараз максимально близькі до правди.

 Фото: http://zvistka.pl Фото: http://zvistka.pl

30.05.2017

Страхова медицина у Польщі недешева, але навіть дуже складна операція - абсолютно безкоштовна

Україна зараз фактично перебуває на початку реформування медичної галузі, яке відкладалося або саботувалося усі 25 років незалежності. Безоплатна пострадянська медицина де-факто давно вже стала в Україні платною, поєднуючи в собі рудименти старої, радянської системи і дикого, цинічного капіталізму.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк спростував твердження окремих політиків, що реформа системи охорони здоров’я начебто “забере” субвенції у регіонів.

Павло Ковтонюк: «Всі заяви, що відбирають субвенцію і не буде грошей – це маніпуляція. Ми робимо реформу для того, щоб кошти доходили до реального лікаря за реально надану допомогу пацієнту без посередників».

Олександр Ябчанка - експерт "Реанімаційного пакету реформ", менеджер проектного офісу секторальної децентралізації проекту EDGE

"Лікарню закриють або приватизують" – одна з найбільших страшилок, пов’язаних з медичною реформою.

Приватизацією нас уже більше двох років лякають депутати профільного комітету Верховної Ради, і лякають успішно – міф про приватизацію заблокував спроби реформувати галузь міністерством Олександра Квіташвілі.

Зараз же, коли ми обговорюємо медичну реформу із лікарями та пацієнтами в обласних та районних центрах України, частіше чуємо побоювання не "приватизації", а про "закриття" лікарень.