Новини

тепмература25.10.2017

Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції почався у жовтні та буде продовжуватися до травня наступного року. В цей період значно зростає ризик заразитися. Які симптоми вимагають госпіталізації та як не захворіти на грип – у порадах від Міністерства охорони здоров’я.

За даними Центру грипу та ГРВІ МОЗ України на третьму тижні жовтня захворіло понад 140 тисяч осіб.

Люди, внимание!!!
Запомните самое главное: тактика ваших действий совершенно не зависит от того, как называется вирус. Грипп сезонный, свиной, слоновий, пандемический, вообще не грипп — это не важно. Важно лишь то, что это вирус, что он передается воздушно-капельным путем и что он поражает органы дыхания.

ПРОФИЛАКТИКА

Если вы (ваш ребенок) встретитесь с вирусом, а у вас нет в крови защитных антител, вы заболеете. Антитела появятся в одном из двух случаев: либо вы переболеете, либо вы привьетесь. Привившись, вы защитите себя не от вирусов вообще, а только от вируса гриппа.

Як обрати сімейного лікаря: МОЗ оприлюднило інструкцію 30.10.2017

Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабаря. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава. Поки приписна кампанія (процес вибору лікаря і укладення договорів) триває у пілотному режимі.

https://img.tsn.ua/cached/1509110959/tsn-c4a14e908bc0d57dbb04383f58c6fbeb/thumbs/1340x530/03/2b/a7a6d1779b876a808cc9ec475c3e2b03.jpeg

Медицина тут має і великі переваги, і досі значні недоліки, але з нею такою — не страшно жити.
В Україні тривають бурхливі дискусії щодо майбутної медичної реформи — вона має як палких прихильників, так і категоричних противників. Але всі погоджуються, що ми маємо наслідувати тут розвинені країни.

Лікарняна каса Житомирської областіАдже наразі в Україні кошти, які збираються через загальні податки та акумулюються в державному бюджеті, витрачаються не на фінансування медичних послуг та лікарських засобів конкретним особам у разі їх хвороби, а на підтримку існування наявної мережі закладів охорони здоров’я незалежно від кількості та якості фактично наданих ними пацієнтам послуг.

На теренах Полтавської області 14 років працює Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини». Створена вона була для захисту жителів Полтавщини від недофінансування охорони здоров’я. Каса взаємодопомоги – членська організація, допомагала та допомагає власникам картки ЛК – сплачуючи за медикаменти, які замовляє заклад охорони здоров’я під час лікування власника карти ЛК.

УНІАН19 жовтня Верховна Рада ухвалила закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». 

В Україні після впровадження медичної реформи один лікар у сільській місцевості обслуговуватиме до 1,5 тис. пацієнтів з доступністю до амбулаторії – до 5 км.

Про це віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко повідомив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку, поінформували УНІАН у прес-службі віце-прем’єра.

За його словами, першочергове завдання уряду - інтегрувати якісну медичну послугу безпосередньо до сільської території. І таку можливість дають два закони: прийнятий в цілому «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» та ухвалений у першому читанні президентський законопроект № 7117 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

Безкоштовні ліки в УкраїніМедична реформа в Україні не передбачає скасування державних програм із забезпечення пацієнтів ліками за умов невеликої доплати.

Про це заявив експерт "Реанімаційного пакету реформ" (РПР), один із співавторів медичної реформи Володимир Курпіта, повідомляє "Еспресо".

"На цей момент Міністерство охорони здоров'я веде 18 державних програм (забезпечення ліками пацієнтів).

24.10.2017

Медичній реформі пророкують велике майбутнє, – щонайменше, знищення “совкових” методів. Є і критики, які прогнозують повний провал. Та що з цього правда?

Дискусії навколо медичної реформи продовжуються навіть після прийняття закону. Одна з найбільших критиків – Ольга Богомолець, відомий лікар і депутат.