Новини

https://img.tsn.ua/cached/1509110959/tsn-c4a14e908bc0d57dbb04383f58c6fbeb/thumbs/1340x530/03/2b/a7a6d1779b876a808cc9ec475c3e2b03.jpeg

Медицина тут має і великі переваги, і досі значні недоліки, але з нею такою — не страшно жити.
В Україні тривають бурхливі дискусії щодо майбутної медичної реформи — вона має як палких прихильників, так і категоричних противників. Але всі погоджуються, що ми маємо наслідувати тут розвинені країни.

Лікарняна каса Житомирської областіАдже наразі в Україні кошти, які збираються через загальні податки та акумулюються в державному бюджеті, витрачаються не на фінансування медичних послуг та лікарських засобів конкретним особам у разі їх хвороби, а на підтримку існування наявної мережі закладів охорони здоров’я незалежно від кількості та якості фактично наданих ними пацієнтам послуг.

На теренах Полтавської області 14 років працює Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини». Створена вона була для захисту жителів Полтавщини від недофінансування охорони здоров’я. Каса взаємодопомоги – членська організація, допомагала та допомагає власникам картки ЛК – сплачуючи за медикаменти, які замовляє заклад охорони здоров’я під час лікування власника карти ЛК.

УНІАН19 жовтня Верховна Рада ухвалила закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». 

В Україні після впровадження медичної реформи один лікар у сільській місцевості обслуговуватиме до 1,5 тис. пацієнтів з доступністю до амбулаторії – до 5 км.

Про це віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко повідомив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку, поінформували УНІАН у прес-службі віце-прем’єра.

За його словами, першочергове завдання уряду - інтегрувати якісну медичну послугу безпосередньо до сільської території. І таку можливість дають два закони: прийнятий в цілому «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» та ухвалений у першому читанні президентський законопроект № 7117 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

Безкоштовні ліки в УкраїніМедична реформа в Україні не передбачає скасування державних програм із забезпечення пацієнтів ліками за умов невеликої доплати.

Про це заявив експерт "Реанімаційного пакету реформ" (РПР), один із співавторів медичної реформи Володимир Курпіта, повідомляє "Еспресо".

"На цей момент Міністерство охорони здоров'я веде 18 державних програм (забезпечення ліками пацієнтів).

24.10.2017

Медичній реформі пророкують велике майбутнє, – щонайменше, знищення “совкових” методів. Є і критики, які прогнозують повний провал. Та що з цього правда?

Дискусії навколо медичної реформи продовжуються навіть після прийняття закону. Одна з найбільших критиків – Ольга Богомолець, відомий лікар і депутат.

Володимир Хірса, фото Голос Громади

24.10.2017

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила урядовий закон щодо медичної реформи, яка починає діяти вже з 2018 року. Зазначимо, що нова модель фінансування охорони здоров’я наразі запроваджується лише на первинній ланці меддопомоги (терапевти, педіатри, сімейні лікарі), проте вже до 2020 року планується її запровадити й на вторинному (лікарі-спеціалісти) та третинному рівнях (високоспеціалізований рівень).

лікарня"Вже з наступного року пацієнти та лікарі матимуть зовсім нові стосунки з системою охорони здоров'я", - заявила після ухвалення Радою медреформи керівниця МОЗ Уляна Супрун.

В чому полягатимуть ці нові стосунки, які зміни мають відбутися в українській медицині, а головне, коли на них чекати, з'ясовувала ВВС Україна.

Що нового для пацієнтів?

https://img.tsn.ua/cached/1485632059/tsn-b1dbdb63bc95f28af7a3cee15a54ab72/thumbs/1340x530/c0/bf/5a851af88e96e5371484cad72ceebfc0.jpegРаніше парламент 240 голосами ухвалив закон щодо медреформи.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозує підписання закону про медичну реформу після відхилення парламентом проекту постанови, якою пропонується скасувати ухвалення цього закону.