Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Новини

https://img.tsn.ua/cached/1508939915/tsn-c4a14e908bc0d57dbb04383f58c6fbeb/thumbs/1340x530/6c/a8/5e15d28e43546bc4b3b9738d2808a86c.jpeg15.11.2017

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун в ефірі "Сніданку з 1+1" заявила про те, що Україні варто розвивати напрям трансплантації органів та донорства, адже ціни на такі операції у нашій державі значно менші, ніж в європейських країнах.

08290583938235Медична реформа в Україні набирає обертів. 14 листопада 2017 р. Парламент прийняв у другому читанні проект закону № 7117, який має підвищити доступність та якість медичного обслуговування у сільській місцевості. За прийняття Закону проголосували 280 депутатів. Цей законопроект є частиною медичної реформи і дає можливість разом із місцевою владою вирішити нагальні проб­леми сільської медицини: відсутність лікарів, погано обладнані амбулаторії та ФАПи.

Сільська медицина сьогодні

Більше 13 млн українців мешкають у селах. Лікарі ж не хочуть туди їхати, бо сільська медицина фінансується за залишковим принципом, а у сільських амбулаторіях та ФАПах немає навіть найнеобхідніших умов.

13 листопада 2017 року на засіданні постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді, соціального захисту та охорони здоров’я, законності та правопорядку заслухано інформацію керівника благодійної організації «Міської лікарняної каси» Бориса Фрідмана “Про хід виконання міської соціальної програми «Підтримка незахищених верств населення на 2015-2020 роки”  за 10 місяців 2017 року.

Министерство здравоохранения предостерегает украинцев от покупки лекарственных средств с недоказанной эффективностью.
Об этом говорится в обращении на сайте ведомства.
«К сожалению, подавляющее большинство населения предпочитает самодиагностику, самолечение, самоназначение лекарств, руководствуясь телевизионной рекламой, советами друзей и провизоров, которые довольно часто сотрудничают с фармкомпаниями.

https://img.tsn.ua/cached/1510332036/tsn-db9ef401efc93a5fd1b676cd38abbef3/thumbs/1340x530/2d/a9/6a5b7f8611e4b9269a3628fa089ba92d.jpegНа "зеленом континенте" принято доверять как врачам, так и всей медицине в целом — и это абсолютно заслуженно.

В Украине сейчас происходят бурные дискуссии о медицинской реформе, которая имеет как горячих сторонников, так и категорических противников. Но все соглашаются, что мы должны следовать здесь примеру развитых стран.

Реформа здравоохранения: какая модель финансирования выбрана для Украины?Как известно, 19 октября Парламент Украины проголосовал за «медицинскую реформу» — законопроект № 6327 о государственных финансовых гарантиях медицинского обслуживания населения одобрен депутатами во втором чтении и в целом. Как утверждают инициаторы данного проекта, его внедрение коренным образом изменит систему финансирования здравоохранения. На сегодня в Украине задекларирована бюджетная модель финансирования здравоохранения, ее наша страна получила в наследство от СССР. Однако, очевидно, что в условиях тотального дефицита государственного финансирования системы здравоохранения обеспечить обещанные народу гарантии невозможно. По­этому существует объективная потребность в изменении системы финансирования здравоохранения.

Думка: Реалізація медичної реформи ляже на плечі селищних громад08.11.2017

Таку думку висловив народний депутат Сергій Лабазюк у коментарі AgroPortal.ua.

За словами політика, коли йдеться про медреформу, питання номер один — гроші. В більшості розвинених країн на медицину виділяють не менше, ніж 8% ВВП. В Україні — фінансують за залишковим принципом.

view-source:http://www.moz.gov.ua/docimg/gepatyt_A_symptomy,_l_kuvanna,_prof_laktyka,_sytuac_a_v_Ukrain_.pngГепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації здоров'я майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби. Ми зібрали основні факти про гепатит А: як передається хвороба, які її симптоми, як лікують гепатит А і що робити, щоб не захворіти.

Як передається гепатит А

Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом.

08.11.2017

1 листопада 2017 року вступили у дію зміни до класифікатора професій, у якому змінилися також й медичні посади. Зазначені зміни були внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. А саме були введені нові професійні назви: “лікар внутрішньої медицини”, “асистент ерготерапевта”, “асистент фізичного терапевта”, “парамедик”, “екстрений медичний технік”, “інструктор з надання догоспітальної допомоги”, “інструктор з надання першої допомоги”.

Валентина ВолікВ останній час йде багато розмов щодо реформування медичної галузі. Є чимало "за" медреформу, також є частина "проти" неї, але дуже часто більшість із них не мають уявлення як це буде працювати на практиці. Нова реформа передбачає виве

9 жовтня 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Закон набирає чинності через один місяць з дня його опублікування та вводиться в дію з 1 січня 2018 року поетапно. 

Найбільше переваг повинні  помітити  самі громадяни - планується, що на першому етапі впровадження реформи кожен, на власний розсуд, зможе вибрати лікаря, якому довіряє, до якого зручно добратися та з яким комфортно спілкуватися.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.