Новини

Реформа здравоохранения: какая модель финансирования выбрана для Украины?Как известно, 19 октября Парламент Украины проголосовал за «медицинскую реформу» — законопроект № 6327 о государственных финансовых гарантиях медицинского обслуживания населения одобрен депутатами во втором чтении и в целом. Как утверждают инициаторы данного проекта, его внедрение коренным образом изменит систему финансирования здравоохранения. На сегодня в Украине задекларирована бюджетная модель финансирования здравоохранения, ее наша страна получила в наследство от СССР. Однако, очевидно, что в условиях тотального дефицита государственного финансирования системы здравоохранения обеспечить обещанные народу гарантии невозможно. По­этому существует объективная потребность в изменении системы финансирования здравоохранения.

Думка: Реалізація медичної реформи ляже на плечі селищних громад08.11.2017

Таку думку висловив народний депутат Сергій Лабазюк у коментарі AgroPortal.ua.

За словами політика, коли йдеться про медреформу, питання номер один — гроші. В більшості розвинених країн на медицину виділяють не менше, ніж 8% ВВП. В Україні — фінансують за залишковим принципом.

view-source:http://www.moz.gov.ua/docimg/gepatyt_A_symptomy,_l_kuvanna,_prof_laktyka,_sytuac_a_v_Ukrain_.pngГепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації здоров'я майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби. Ми зібрали основні факти про гепатит А: як передається хвороба, які її симптоми, як лікують гепатит А і що робити, щоб не захворіти.

Як передається гепатит А

Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом.

08.11.2017

1 листопада 2017 року вступили у дію зміни до класифікатора професій, у якому змінилися також й медичні посади. Зазначені зміни були внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. А саме були введені нові професійні назви: “лікар внутрішньої медицини”, “асистент ерготерапевта”, “асистент фізичного терапевта”, “парамедик”, “екстрений медичний технік”, “інструктор з надання догоспітальної допомоги”, “інструктор з надання першої допомоги”.

Валентина ВолікВ останній час йде багато розмов щодо реформування медичної галузі. Є чимало "за" медреформу, також є частина "проти" неї, але дуже часто більшість із них не мають уявлення як це буде працювати на практиці. Нова реформа передбачає виве

9 жовтня 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Закон набирає чинності через один місяць з дня його опублікування та вводиться в дію з 1 січня 2018 року поетапно. 

Найбільше переваг повинні  помітити  самі громадяни - планується, що на першому етапі впровадження реформи кожен, на власний розсуд, зможе вибрати лікаря, якому довіряє, до якого зручно добратися та з яким комфортно спілкуватися.

08.11.2017

“Геноцид українського народу”, “знищення сільської медицини”, “порушення семи статей Конституції”, “недофінансування місцевих бюджетів” — це лише частина звинувачень, які звучать на адресу Міністерства охорони здоров’я через медичну реформу.

Парламент ухвалив її 19 жовтня і нині проект закону перебуває на підписі у президента.

Клиники в Украине станут самостоятельней. Фото: AFP/YURIY DYACHYSHYN07.11.2017

Клиники в Украине станут самостоятельней.

Принятый в апреле 2017 года закон относительно усовершенствования законодательства по вопросам деятельности учреждений здравоохранения вступает в силу с сегодняшнего дня.

Данный закон еще называют "законом об автономизации учреждений здравоохранения"

Павел Ковтонюк: "После принятия закона о медреформе, автономизация клиники намного ускорится"Эксклюзивное интервью заместителя министра здравоохранения  Павла Ковтонюка об основных этапах медреформы

- Когда Минздрав  опубликует проекты  постановлений, подготовленных для реализации положений закона о медреформе?

- Это произойдет тогда, когда закон будет подписан. Сейчас эти проекты находятся в разных стадиях готовности, большинство на последних стадиях, мы очень быстро сможем их завершить после того, как президент подпишет принятый закон.

Шановні панове!

Київська школа економіки запрошує Вас прослухати Гарвардський курс з фінансування охорони здоров'я, який проходитиме 18-19 листопада, 1-2 та 9 грудня у Київській школі економіки (м. Київ, вул. Дмитрівська, 92-94).

Гарвардський курс з фінансування охорони здоров'я є визнаним у світі короткостроковим навчальним курсом, який покликаний надати слухачам розуміння основних концепцій та підходів до вирішення проблем управління галуззю.