Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Новини

27.03.2018

Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта.

Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги  (ПМД) мають керуватися цим документом.

Які послуги надаватимуть терапевти, педіатри та сімейні лікарі

«Медична реформа стимулює розвиток приватної медпрактики», – Ігор Волощук

Ігор Волощук – засновник мережі медичних клінік «Візус кідс», «Дитячий зір», «Перша приватна поліклініка» та оптики «Горизонт», а також першої в Івано-Франківській області медико-юридичної компанії «Медлав», яка що займається юридичним супроводом медичного бізнесу.

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський. Фото: ZIK24.03.2018

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський. Фото: ZIK

У Львові заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський зустрівся з журналістами, щоб обговорити важливі аспекти медичної реформи.

Про медичну реформу, яка нарешті стартувала в Україні, говорять останнім часом багато, проте нерозуміння її аспектів залишається.

Фото: Новини Закарпаття

Які послуги надаватиме ваш лікар, що входитиме в його обов’язки та що найважливіше в системі охорони здоров'я.

Медична реформа почнеться з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів, повідомляє МОЗ. Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, як тільки відчуєте необхідність в обстеженні чи лікуванні.

Навесні 2016 року вступив у силу закон «Про державну службу». Для нас, простих смертних, це означає, що тепер держслужбовців не призначають, а обирають. Тож МОЗ і ще дев’ять міністерств переживають реструктуризацію. Майже двісті нових (і не дуже) чиновників вже опинилися на нових посадах нових підрозділів старих установ.

Фото Уляна Супрун.

13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я.

Так, Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду.

12.03.2018

Держава, конституційно гарантуючи нам захист здоров’я, не в змозі на 100% забезпечити кожного пацієнта медикаментами. Коштів вистачає не певні державні програми (і то частково) та певній пільговій категорії населення.

Але держава нам надає право, не порушуючи закони України, самостійно вибрати, як захистити своє здоров’я.

Кожен житель України фінансує охорону здоров’я зі своїх податків. Але цих коштів недостатньо.

В Україні не вистачає понад 42 тис. лікарів і 100 тис. медсестер.

Ми вже давно звикли до оголошень на кшталт "На прийом до лікаря потрібно принести набір для медогляду, серветки, одноразові рукавички". 

До списку можуть включатися зошити, що їх перетворюють на медичні картки, шприци, крапельниці, фізрозчин тощо. Та незабаром усі ті папірці, які ліплять на дверях кабінетів, доведеться зняти.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.